4 tys. pracowników Alstomu dołączy do GE

- Alstom ma ponad 4 tys. pracowników w Europie Środkowo-Wschodniej, którzy dołączą do grona 16 500 pracowników sektora przemysłowego GE w tym regionie - mówi
REKLAMA


Puls HR Puls HR

4 tys. pracowników Alstomu dołączy do GE

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

9 wrz 2015 20:28


General Electric otrzymało 8 września br. informację, iż Komisja Europejska zatwierdziła planowaną sprzedaż działu energetycznego i działu sieci przesyłowych Alstomu. Pozytywną rekomendację odnośnie planowanego przejęcia wystosował także departament sprawiedliwości. Decyzje te otwierają drogę do możliwie szybkiego sfinalizowania transakcji w czwartym kwartale bieżącego roku.
 
- Decyzje Komisji Europejskiej i departamentu sprawiedliwości znacząco przybliżają nas do możliwe szybkiego przypieczętowania transakcji w czwartym kwartale tego roku - mówi Jeff Immelt, prezes GE. - Sformułowaliśmy odpowiedź na zastrzeżenia Komisji Europejskiej i departamentu sprawiedliwości odnośnie możliwego zaburzenia konkurencyjności, jakie mogłoby wiązać się ze zrealizowaniem planowanej transakcji. Należy jednak podkreślić, że poczynione ustępstwa nie wpływają negatywnie na strategiczne i ekonomiczne korzyści transakcji. Wzajemnie uzupełniające się technologie Alstomu i GE oraz korzystne usytuowanie geograficzne przejmowanych aktywów zaowocują większymi korzyściami dla klientów i wysoką stopą zwrotu dla akcjonariuszy GE.

4 tys. pracowników dołącza do GE

- Jest to krok milowy dla GE, wiodącej firmy realizującej projekty infrastrukturalne i oparte na nowoczesnych technologiach, ze względu na to, iż jest to największe w historii firmy przejęcie. Alstom ma ponad 4 000 pracowników w Europie Środkowo-Wschodniej, którzy dołączą do grona 16 500 pracowników sektora przemysłowego GE w tym regionie. Cieszymy się z tego historycznego połączenia - komentuje Peter Stracar, prezes GE na Europę Środkowo-Wschodnią.

GE porozumiało się już z Ansaldo w sprawie szczegółów sprzedaży. Firma spodziewa się, że nastąpi ona po sfinalizowaniu transakcji z Alstomem oraz uzyskaniu wszelkich niezbędnych pozwoleń od organów regulacyjnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.