PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

30 mln zł na wsparcie przedsiębiorców w tworzeniu przemysłu 4.0

Resort przedsiębiorczości i technologii przeznaczy 30 mln zł na wsparcie przedsiębiorców, jednostek naukowych, klastrów innowacyjnych oraz organizacji pozarządowych działających w obszarze przemysłu 4.0 - poinformowało ministerstwo.

  • Autor: PAP
  • 31 lip 2019 10:34
30 mln zł na wsparcie przedsiębiorców w tworzeniu przemysłu 4.0
Do programu mogą aplikować przedsiębiorcy oraz podmioty statutowo działające na rzecz innowacyjności gospodarki. (Fot. Shutterstock)
REKLAMA

Resort wyjaśnił, że uprawnionymi do otrzymania pomocy finansowej będą HUBy Innowacji Cyfrowych (Digital Innovation Hubs), tj. związki/konsorcja zawarte pomiędzy podmiotami takimi jak: przedsiębiorstwa, jednostki naukowe, klastry innowacyjne oraz organizacje pozarządowe.

Działania hubów - jak wskazano - będą skierowane bezpośrednio do przedsiębiorców i będą koncentrować się m.in. na: informowaniu o potencjale transformacji przemysłowej i skutkach dla modeli biznesowych; najnowocześniejszych technologiach cyfrowych i korzyściach, które niosą dla firm; edukacji i szkoleniach; doradztwie; działaniach mających na celu wdrożenie technologii czy nowych rozwiązań.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: Politechniki do lamusa? Tomasz Szpikowski: Musimy otworzyć niezależny Uniwersytet Industry 4.0

Ministerstwo wskazało, że rozwiązania technologiczne, które będą głównym obszarem specjalizacji Hubów to: łączność w technologii 5G, algorytmy uczące się (Sztuczna Inteligencja), w tym systemy autonomiczne, Internet Rzeczy (IoT), BIM (Building Information Modelling), chmura obliczeniowa, technologie kwantowe (Quantum Computing), rozszerzona i wirtualna rzeczywistość (AR i VR), automatyka i robotyka (Computer Integrated Manufacturing), cyberbezpieczeństwo, technologie przyrostowe (druku 3D), mikroelektronika.

Do programu mogą aplikować przedsiębiorcy oraz podmioty statutowo działające na rzecz innowacyjności gospodarki, będące: jednostkami naukowymi, podmiotami prowadzącymi na podstawie posiadanego statutu działalność o charakterze not-for-profit, technikami, szkołami branżowymi i Centrami Kształcenia Praktycznego. W programie mogą brać również udział klastry innowacyjne, a także partnerzy społeczni i gospodarczy.

Program będzie realizowany do 2021 roku.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: 30 mln zł na wsparcie przedsiębiorców w tworzeniu przemysłu 4.0

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA