200 mln zł dla GE w Polsce. Polacy wygrywają wewnętrzną konkurencję

- Podjęliśmy niedawno decyzję, aby dofinansować kwotą 200 mln zł fabryki produkujące turbiny i generatory w Polsce – poinformowała Beata Stelmach, prezes General Electric na Polskę i kraje bałtyckie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

200 mln zł dla GE w Polsce. Polacy wygrywają wewnętrzną konkurencję

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

7 wrz 2016 20:30


General Electric każdego roku wydaje w Polsce na badania i rozwój 100 mln dolarów – chodzi o projektowanie silników, usprawnienia procesów czy poszukiwanie lepszych materiałów w fabrykach.

Niedawno koncern zdecydował o dofinansowaniu kwotą 200 mln zł fabryk produkujących turbiny i generatory w Polsce – poinformowała Beata Stelmach, prezes General Electric na Polskę i kraje bałtyckie podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Jak wyjaśniała, polskie kadry są coraz lepsze i wygrywają wewnętrzną konkurencję z innymi pracownikami koncernu na świecie, stąd pieniądze na kolejne projekty.

- Jesteśmy już w Polsce 25 lat. Zatrudniamy 12,5 tys. osób – na liniach produkcyjnych, ale i inżynierów najwyższej klasy. I największą wartością naszej dotychczasowej inwestycji są ludzie. Fantastycznie wykształceni, chętni do pracy i cały czas poprawiający swoją produktywność – powiedziała Stelmach.

Czytaj też: Beata Stelmach: Atutem polskich pracowników jest wykształcenie, mobilność i umiejętność dostosowywania się

Jak podkreśliła to właśnie dzięki pracownikom, koncern zatrudniający ponad 300 tys. osób na całym świecie, zwiększa swoje zaangażowanie w Polsce. – Mamy też centrum inżynieryjne, gdzie 2 tys. osób pracuje nad projektowaniem silników lotniczych. Konkurujemy wewnętrznie w grupie i Polska cały czas tę konkurencję wygrywa – podkreśliła Stelmach.

W opinii szefowej GE Poland, Polska ma przed sobą olbrzymią szansę rozwojową. Inwestorzy, którzy przybyli do Polski kilka lat temu ze względu na niskie koszty pracy, dziś widzą, że w Polsce jest tworzona wartość dodana i mogą być tu wprowadzane rozwiązania innowacyjne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.