100 miejsc pracy dzięki inwestycji firmy Framo Morat

6
100 miejsc pracy dzięki inwestycji firmy Framo Morat fot.framo-morat.com
Firma Framo Morat utworzy nowe miejsca pracy w Nowej Rudzie. Firma zadeklarowała inwestycje przekraczające 10 mln zł.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

100 miejsc pracy dzięki inwestycji firmy Framo Morat

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

21 maj 2015 14:41


Około 100 miejsc pracy w Nowej Rudzie (Dolnośląskie) utworzy firma Framo Morat. Inwestor produkujący przekładnie mechaniczne wynajmie halę przemysłową wybudowaną przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną "Invest Park" - podał w czwartek rzecznik strefy.

Jak poinformował rzecznik WSSE Jacek Serdeczny, niemiecka firma zadeklarowała inwestycje przekraczające 10 mln zł. W planach firmy jest utworzenie ok. 100 miejsc pracy, 30 osób zostanie zatrudnionych jeszcze w tym roku.

"Braliśmy pod uwagę Polskę i Serbię. O decyzji zainwestowania w Polsce zadecydowało kilka czynników. Po pierwsze pozostajemy w tym samym kręgu kulturowym, po drugie siedziba główna oddalona jest o około 800 kilometrów. O inwestycji w Nowej Rudzie przekonały nas warunki, jakie stwarza tutaj strefa ekonomiczna. Bardzo spodobała nam się również hala przemysłowa" - napisano w komunikacie.

Produkcja ruszy w połowie 2015 r.

Framo Morat produkować będzie koła zębate, przekładnie i specjalistyczne elementy przeniesienia napędu na zlecenie międzynarodowych firm, w tym 3M, Siemensa, czy Franke. Części wykorzystywane będą między innymi w ekspresach do kawy, pompach ciepła, wieżach telekomunikacyjnych oraz urządzeniach dentystycznych.

Produkcja pierwszych elementów ruszyć ma już w połowie 2015 r. Firma planuje w późniejszym czasie wykupienie hali produkcyjnej oraz budowę własnych obiektów na terenach strefowych, które do niej przylegają.

To szósty inwestor na terenach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w noworudzkiej podstrefie. Do tej pory strefowi przedsiębiorcy stworzyli tam 734 miejsca pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.