×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Zwolnili arabską dziennikarkę ze antysemityzm, sąd przywrócił ją do pracy

  • Autor: PAP/JP
  • 8 lis 2022 15:39

Sąd w Berlinie orzekł w ubiegłym tygodniu, że zwolnienie przez stację Deutsche Welle (DW) Farah Maraqa - dziennikarki z palestyńskiego oddziału stacji, nie było prawnie uzasadnione. DW zwolniło kobietę za wypowiedzi antysemickie – poinformował portal dziennika „Spiegel”.

Zwolnili arabską dziennikarkę ze antysemityzm, sąd przywrócił ją do pracy
Siedziba Deutsche Welle w Bonn (fot. Christian Wolf (www.c-w-design.de)/wikipedia/CC BY-SA 30 de)
REKLAMA

Berliński sąd pracy uznał w czwartek 3 listopada za niesłuszne zwolnienie kobiety z powodu zarzutów pracodawcy o wypowiedzi antysemickie. Ponadto nakazał przywrócenie Farah Maraqa do pracy.

Zdaniem Deutsche Welle, zwolnienie było uzasadnione "wielokrotnym wygłaszaniem przez dziennikarkę antyizraelskich i antysemickich komentarzy w innych mediach". "Jest to sprzeczne z zasadami nadawcy, wyraźnie określonymi w wytycznych i oświadczeniach" - podkreślała stacja.

Czytaj też: Niemiecka telewizja zwalnia za antysemityzm w arabskiej redakcji

"Antysemickie wypowiedzi mogą stanowić podstawę do nadzwyczajnego wypowiedzenia. Nawet jeśli nie są one wykonywane w ramach pracy na rzecz nadawcy, zobowiązania lojalnościowe mogą zostać naruszone. Nie dotyczy to jednak oświadczeń złożonych przed nawiązaniem stosunku pracy" - jak uzasadnił sąd w swoim orzeczeniu.

Czytaj też: Firmy muszą być gotowe, bo ludzie wkrótce zaczną rzucać papierami na potęgę

"Ponieważ redaktorka zdystansowała się od wcześniejszych wypowiedzi i nie udzielono jej żadnego ostrzeżenia, dalsze zatrudnienie jej było +rozsądne po rozważeniu interesów obu stron+" - uznali sędziowie z Berlina.

Jak dowiedział się "Spiegel", Deutsche Welle złożyło już apelację od tego wyroku do sądu pracy w Berlinie-Brandenburgii.

Maraqa była jednym z pięciorga arabskich dziennikarzy, którzy w grudniu 2021 r. zostali zawieszeni przez międzynarodową niemiecką stację DW po niezależnym dochodzeniu wewnętrznym. Kilka tygodni wcześniej Maraqa (wraz ze swoimi kolegami z Palestyny, Libanu oraz Syrii) zostali oskarżeni o antysemityzm w artykule opublikowanym 30 listopada przez dziennik "Sueddeutsche Zeitung" na podstawie serii postów w mediach społecznościowych.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Zwolnili arabską dziennikarkę ze antysemityzm, sąd przywrócił ją do pracy
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA