Związkowcy z Biedronki dykryminowani. Wygrali sprawę w sądzie

Pracownicy sieci Biedronka byli dyskryminowani ze względu na przynależność związkową - wynika ze sprawy sądowej wygranej z właścicielem dyskontu Jeronimo Martins Polska przez jedną z byłych pracownic.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Związkowcy z Biedronki dykryminowani. Wygrali sprawę w sądzie

PODZIEL SIĘ


Autor: DlaHandlu.pl

dlahandlu.pl

13 paź 2014 12:29


W sprawie chodziło o pozbawienie zatrudnienia w 2010 r. kilkudziesięciu pracowników Biedronki w całym kraju. Nie przedłużono z nimi umów o pracę na czas określony. Wszyscy byli członkami organizacji związkowych działających w JMP - pisze na swojej stronie internetowej gdańska "Solidarność".

Czytaj też: Związkowcy zapowiadają pikiety pod Biedronkami

Jak informują związki zawodowe, w tym samym czasie umowy o pracę przedłużono z ponad 3 tysiącami pracowników, którzy nie należeli do związków. Jednym z pozbawionych pracy związkowców była kasjerka ze sklepów Biedronki nr 1796 i 2091 w Malborku, która pracowała w sieci od 2008 r., otrzymywała premie uznaniowe.

Czytaj też: Protestami chcą walczyć o wyższe zatrudnienie w Biedronkach

W marcu 2010 r. zapisała się do zakładowej „S". W grudniu 2010 r. wygasła jej umowa o pracę, która nie została przedłużona. Co ważne, wcześniej kierownik okręgu publicznie namawiał pracowników Biedronki do występowania z „S".

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.