Związkowcy nie mogą powiedzieć złego słowa na sklepy Aelia Polska. Taki jest wyrok sądu

Sąd Okręgowy w Poznaniu zakazał związkowi zawodowemu Inicjatywa Pracownicza m.in. krytykowania warunków pracy w sklepach wolnocłowych Aelia Polska. Działania związku mogą godzić - zdaniem sądu - w dobre imię firmy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Związkowcy nie mogą powiedzieć złego słowa na sklepy Aelia Polska. Taki jest wyrok sądu

PODZIEL SIĘ


Autor: DlaHandlu.pl

dlahandlu.pl

2 gru 2014 19:56


Inicjatywa Pracownicza latem tego roku stanęła w obronie pracowników sklepu na warszawskim Lotnisku Chopina, który należy właśnie do spółki Aelia. Z relacji zatrudnionych wynikało, że przełożeni regularnie poddają ich mobbingowi.

Czytaj też: Mobbing? Na pewno nie w naszej firmie...

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", poznański sąd okręgowy (Inicjatywa ma siedzibę w stolicy Wielkopolski) uznał, że działania związku mogą naruszać dobra osobiste firmy i do momentu prawomocnego rozstrzygnięcia sprawy zakazał Inicjatywie "organizowania pikiet związanych z rzekomym wyzyskiwaniem pracowników, ich represjonowaniem i zastraszaniem. To jednak nie wszystko.

Czytaj też: Z pracownikiem ostrożnie jak z jajkiem. Bo oskarży cię o mobbing

Związek nie może przez rok publikować w środkach masowego przekazu, czyli np. w internecie, materiałów sugerujących, że pracownicy Aelii byli zastraszani i wyzyskiwani. Nie ma też prawa wykorzystywać szaty graficznej podobnej do tej, którą ma logo Aelii. Do tego Inicjatywa ma przeprosić i wpłacić na konto fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci 5 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

J 2014-12-03 13:18:03

PROPONUJĘ ZEBY NKT TAM SIĘ NIE ZATRUDNIAŁ FIRMA SAMIA PADNIE ZOBACZYMY KTO BĘDZIE PRACOWAŁ ZA DZIADOWSKIE PENSJE I WARUNKI JA PROPONUJĘ ZARZĄD I PREZESÓW CHE, CHE