Związkowcy domagają się reformy policji i grożą strajkiem

Zdaniem policjantów, służba potrzebuje gruntownej naprawy. Problemów nie brakuje: funkcjonariusze zwalniają się ze służby, by pracować w supermarketach, a system szkoleń jest najkrótszy w Europie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Związkowcy domagają się reformy policji i grożą strajkiem

PODZIEL SIĘ


Autor: pt

13 cze 2017 19:39


Prezydium Zarządu Głównego NSZZ Policjantów przyjęło Program naprawczy dla Policji i występuje do ministra spraw wewnętrznych i administracji o niezwłoczne podjęcie rozmów na temat poprawy sytuacji policjantów, emerytów policyjnych oraz członków ich rodzin.

Plan zakłada szereg rozwiązań systemowych i wymaga m.in. dokonania korekty w obowiązującym Programie modernizacji służb mundurowych, ale nade wszystko – jak podkreśla prezydium w swojej decyzji – dobrej woli zarówno ze strony ministra spraw wewnętrznych i administracji, jak i całego rządu.

- Charakter problemów, które coraz boleśniej doświadczają polskich policjantów i policję wymaga, by działania zostały podjęte niezwłocznie, w związku z czym Prezydium ZG zastrzega, że w przypadku nieprzystąpienia do wspólnych rozmów i zignorowania zawartych w swoim Programie żądań, NSZZ Policjantów podejmie akcję protestacyjną o charakterze ogólnokrajowym – piszą związkowcy w komunikacie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Ja 2017-06-17 20:56:35

SŁUSZNIE, JA ZARAZ SIĘ ZAWIJAM. Szkoda życia.