Zmiany, zmiany - mówią pracodawcy

Rząd przyjął w lutym projekt nowelizacji kodeksu pracy. Pracodawcy chcą jednak dalszych zmian. A bezrobocie rośnie i ma rosnąć dalej. Przynajmniej do marca.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zmiany, zmiany - mówią pracodawcy

PODZIEL SIĘ


Autor: DB

20 lut 2013 15:12


 W kwietniu, najpóźniej w maju ta tendencja powinna zostać zahamowana - informuje Polska Konfederacja Prywatnych Pracodawców Lewiatan.
 
Aby jak najbardziej zminimalizować skutki złej sytuacji - pieniądze na walkę z bezrobociem i aktywizację bezrobotnych trafiły do urzędów pracy znacznie wcześniej niż zazwyczaj i jest ich zdecydowanie więcej niż w 2012  r.  Główną nadzieję na poprawę możemy upatrywać w pracach sezonowych i planowanych inwestycjach, a także w ożywieniu gospodarczym w Europie.
 
PKPP Lewiatan zwraca uwagę, że bezrobocie będzie rosło jeśli nie zostaną przyjęte rozwiązania uelastyczniające czas pracy i pozwalające pracodawcy swobodniej organizować pracę.
 
W lutym rząd przyjął projekt nowelizacji kodeksu pracy zakładający roczne rozliczenie czasu pracy, ale to za mało by skutecznie ograniczyć skalę masowych zwolnień pracowników, ale zdaniem PKPP Lewiatan - to za mało by ograniczyć liczbę zwalnianych pracowników.
Pracodawcy oczekują dalej idących zmian w rozliczaniu czasu pracy. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.