Zmiany w pośredniakach coraz bliżej

Stały Komitet Rady Ministrów przyjął 10 października projekt zmiany ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zmiany w pośredniakach coraz bliżej

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSamorzadowy.pl (GK)

www.portalsamorzadowy.pl

11 paź 2013 15:54


Minister Kosiniak-Kamysz wystąpił do wicepremiera, ministra finansów Jacka Rostowskiego o odblokowanie 500 mln zł z przeznaczeniem ich na Fundusz Pracy. Zostaną one wykorzystane m.in. do sfinansowania nowych narzędzi, jakie wprowadzi nowelizacja ustawy.

Należą do nich m.in. grant na telepracę, świadczenie aktywizacyjne, pożyczka na utworzenie stanowiska pracy lub podjęcie działalności gospodarczej, szkolenia organizowane w ramach trójstronnych umów szkoleniowych zawieranych pomiędzy starostą pracodawcą i instytucją szkoleniową, dofinansowanie wynagrodzenia za zatrudnionego bezrobotnego w wieku 50+ oraz programy regionalne.

Istotną częścią zmian jest pakiet dla młodych osób szukających pracy. Definicja osoby młodej obejmie wszystkich do 30. roku życia. Skróci się także z 6 do 4 miesięcy okres, w którym urzędy muszą przedstawić im ofertę pracy, stażu lub podniesienia kwalifikacji.

Ustawa zmienia też podejście urzędów pracy do klientów. Podstawą będzie profilowanie pomocy dla osób bezrobotnych. Klienci urzędu - łącznie z pracodawcami - będą mieli przez cały czas tego samego doradcę.

Wrzesień był kolejnym, już siódmym miesiącem spadku bezrobocia. Jednak, aby tę tendencję utrzymać, niezbędne jest dalsze wsparcie rynku pracy. Zdaniem wiceministra Jacka Męciny zmiany mają szanse wejść w życie od stycznia przyszłego roku. Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.