Zmiany w kodeksie pracy bez konsultacji ze związkami?

Dniówka podzielona bezpłatną wielogodzinną przerwą i obniżone stawki wynagrodzenia za nadgodziny. To niektóre z rozwiązań, które bez konsultacji mogą trafić do kodeksu pracy - informuje Dziennik Gazeta Prawna.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zmiany w kodeksie pracy bez konsultacji ze związkami?

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna

11 kwi 2013 9:46


Dziennik podaje, że kontrowersyjne i odrzucane przez związki zawodowe rozwiązania przygotowane przez posłów PO mają coraz większe szanse na uchwalenie.

Aprobatę posłów zyskało m.in. rozwiązanie, które pozwala na wielokrotne wydłużanie przerwy niewliczanej do czasu pracy. Dziś może ona wynosić maksymalnie 60 minut. Przyjęto też przepisy otwierające furtkę do szerokiego stosowania w firmach przerywanego czasu pracy.

- Nie dziwi nas to, że PO tylnymi drzwiami, bez jakichkolwiek konsultacji, forsuje bardzo kontrowersyjne rozwiązania, które są niezgodne z dyrektywą o czasie pracy. (...) - powiedział Gazecie Prawnej Henryk Nakonieczny, członek Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność".

Inaczej na to patrzą pracodawcy. - To korzystne rozwiązanie zarówno dla pracowników, jak i przedsiębiorstw, bo system przerywanego czasu pracy jest obecnie mało rozpowszechniony. Jego otwarcie może dać nowe możliwości zatrudnienia - uzasadnia Grażyna Spytek-Bandurska z PKPP Lewiatan.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.