Zmiany OFE: Wyrok najpóźniej w grudniu 2015 r.

Wyrok ws. zmian w otwartych funduszach emerytalnych może zapaść jeszcze w tym roku.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zmiany OFE: Wyrok najpóźniej w grudniu 2015 r.

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

20 sie 2015 7:45


Najpóźniej w grudniu 2015 r. wydamy wyrok ws. zmian w otwartych funduszach emerytalnych (OFE) - mówi "Pulsowi Biznesu" prezes Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzej Rzepliński.

I choć już ponad 1,5 roku temu prezydent Bronisław Komorowski zaskarżył do TK część regulacji w tej sprawie, a wciąż nie wyznaczono terminu rozprawy, to sędziowie nie próżnują.

"Sprawa OFE dojrzała już do rozstrzygnięcia. Sędzia sprawozdawca skończył pisanie projektu orzeczenia i jego uzasadnienia. Na początku lipca projekt został przekazany wszystkim sędziom. W drugiej połowie września będzie posiedzenie, na którym będziemy nad nim głosować" - mówi prezes TK.

Jak dodaje, po zaakceptowaniu projektu przez co najmniej 8 sędziów, zostanie wyznaczony termin rozprawy.

Kiedy się ona odbędzie? "Wyrok zapadnie najpóźniej w grudniu tego roku. Niewykluczone jednak, że wcześniej, w drugiej połowie października" - wskazuje prof. Rzepliński.

Jak wyjaśnia, ten termin może wynikać z tego, że na początku listopada 5 sędziów odejdzie z TK, a chcieliby wziąć udział w wydaniu orzeczenia. To jednak nie jest postanowione, wkrótce wszystko się okaże - dodaje prezes Trybunału.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.