Zimowy sen urzędników, pozbawia ludzi pracy

Po raz kolejny opóźnienia z winy rządowych urzędników pozbawiają ludzi pracy. Z początkiem marca przestały obowiązywać rozporządzenia regulujące wydawanie licencji dla pracowników ochrony. Nowych przepisów nie ma - nie zostały jeszcze opublikowane.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zimowy sen urzędników, pozbawia ludzi pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd mediów/rmf24.pl

3 kwi 2013 12:52


Trzy rozporządzenia utraciły ważność na podstawie nowej ustawy o działach administracji rządowej z lipca 2012 roku.

Chodzi o rozporządzenie w sprawie wysokości i trybu wnoszenia opłaty za wydanie licencji pracownika ochrony, o zakres materiału dotyczącego znajomości pełnienia służby strażniczej z bronią, obowiązującego na egzaminie dla pracowników specjalistycznych uzbrojonych formacji ochronnych oraz o rozporządzenie w sprawie badań lekarskich i psychologicznych osób ubiegających się o wydanie licencji - donosi rmf.fm.

MSW, zapewnia, że nowe rozporządzenia zostały podpisane w końcu zeszłego tygodnia, czyli 27 i 28 marca. Opóźnienie tłumaczy przedłużeniem się konsultacji międzyresortowych. Ministerstwo zdrowia w sprawie badań zaleciło natomiast prowizorkę - tymczasowe stosowanie starych przepisów.

Opóźnienia sprawiają, że kilkaset osób w całym kraju ma problemy z uzyskaniem licencji pracownika ochrony. W niektórych komendach wojewódzkich policji - na przykład na Śląsku - procedury uzyskiwania dokumentów wydłużono o miesiąc - informuje radio.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.