PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Zatrudnienie niepełnosprawnych: Wiceminister Michałkiewicz zapowiada zmiany

  • Autor: PAP/GP
  • 25 lip 2017 12:40

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przygotowuje pakiet zmian, które mają m.in. ułatwić uczestnikom warsztatów terapii zajęciowej znalezienie zatrudnienia i opuszczenie warsztatów - mówił we wtorek (25 lipca) w Rzeszowie wiceminister resortu Krzysztof Michałkiewicz.

Zatrudnienie niepełnosprawnych: Wiceminister Michałkiewicz zapowiada zmiany
Wiceminister zarysował trzy konkretniejsze rozwiązania, których celm jest pomoc niepełnosprawnym. (fot.:pixabay.com)
REKLAMA

• Zapowiedź padła w Rzeszowie, gdzie trwało spotkanie konsultacyjne programu "Za życiem".

• W ramach tego programu także zarezerwowano środki na aktywizacje niepełnosprawnych. - Mamy nadzieję, że te pieniądze, te działania spowodują, że funkcjonowanie osób niepełnosprawnych w naszym społeczeństwie będzie łatwiejsze i ich otoczenie będzie bardziej przyjazne - zaakcentował wiceminister rodziny, pracy i pol. społecznej.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Jednym z proponowanych rozwiązań mają być odbywające się w tygodniu kilkudziesięciogodzinne staże w zakładach pracy dla uczestników warsztatów terapii zajęciowej.

 

Wiceminister, który uczestniczył we wtorek w Rzeszowie w regionalnych konsultacjach ze środowiskiem osób niepełnosprawnych ws. drugiego pakietu ustaw programu "Za życiem" przekonywał w czasie briefingu, że osoby niepełnosprawne powinny w Polsce cieszyć się specjalnym wsparciem ze strony władz.

- Ważne żeby te osoby czuły się w Polsce dobrze, żeby czuły, że jest im udzielane wsparcie, żeby czuły, że mogą korzystać ze wszystkich praw, tak jak wszyscy inny obywatele naszego kraju (...) że mają takie same prawa i wolności jak wszyscy inni obywatele, natomiast rolą rządu rolą społeczeństwa jest umożliwienie im korzystania z tych wszystkich praw - podkreślał Michałkiewicz.

Przypomniał, że program rządowy w tej sprawie jest bezterminowy, a na najbliższe 5 lat są zaplanowane konkretne działania. W budżecie na realizację programu rząd przeznaczył w tym roku 511 mln zł, a na całe 5 lat - ponad 3 mld zł. Pierwszy pakiet zmian wszedł w życie 1 lipca 2017 roku. Obecnie jest przygotowywany drugi pakiet zmian, który może wejść w życie 1 stycznia 2018 roku.

- Mamy nadzieję, że te pieniądze, te działania spowodują, że funkcjonowanie osób niepełnosprawnych w naszym społeczeństwie będzie łatwiejsze i ich otoczenie będzie bardziej przyjazne - wyraził przekonanie wiceminister RPiPS.

Ustawa o rehabilitacji zawodowej

Wśród priorytetów drugiego pakietu zmian znajdzie się przede wszystkim ustawa o rehabilitacji zawodowej, społecznej i zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

- Uważamy, że osoby niepełnosprawne, które chcą, które mogą powinny mieć szanse na prace, na aktywność zawodową. Powinny czuć się także w tej dziedzinie pełnoprawnymi obywatelami naszego kraju - przekonywał wiceminister.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Zatrudnienie niepełnosprawnych: Wiceminister Michałkiewicz zapowiada zmiany

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA