Zasiłek po utracie świadczeń dla opiekuna osoby niepełnosprawnej

W czwartek, 1 października Senat zaproponował nowelę ustawy o promocji zatrudnienia. Projekt zakłada możliwość nabycia prawa do zasiłku dla bezrobotnych z tytułu ustania osobistej opieki sprawowanej nad osobą niepełnosprawną.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zasiłek po utracie świadczeń dla opiekuna osoby niepełnosprawnej

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JP

2 paź 2015 8:16


Za skierowaniem projektu do Sejmu opowiedziało się 71 senatorów, jedna osoba była przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Senacki projekt ustawy wprowadza możliwość nabycia prawa do zasiłku dla bezrobotnych przez osoby, które były uprawnione do świadczenia pielęgnacyjnego, specjalnego zasiłku opiekuńczego lub zasiłku dla opiekuna z tytułu sprawowania opieki nad osobą niepełnosprawną, a które w wyniku różnych okoliczności utraciły to świadczenie.

W trakcie prac legislacyjnych Komisja Ustawodawcza oraz Komisja Rodziny Polityki Senioralnej i Społecznej rozszerzyły zakres uregulowań noweli, rezygnując z określania powodu utraty świadczeń dla opiekunów. Tym samym przyczyn tych może być więcej, nie będą ograniczone jedynie do śmierci podopiecznego, jak przewidywano wcześniej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.