Zasady udzielania urlopów w kodeksie pracy

Rząd chce przenieść część regulacji z rozporządzeń do kodeksu pracy. Mają się w nim znaleźć m.in. szczegółowe zasady udzielania wypoczynku.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zasady udzielania urlopów w kodeksie pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/ Dziennik Gazeta Prawna

9 sty 2014 9:47


Jak informuje „Dziennik Gazeta Prawna" konstytucja obowiązuje już od 15 lat, jednak dotychczas rząd nie zmienił przepisów upoważniających do wydawania rozporządzeń na podstawie kodeksu pracy, a większość z nich jest niezgodna z ustawą zasadniczą. Może być to spory kłopot dla pracodawców i pracowników. Resort pracy zapowiada, że będzie etapami zmieniać wadliwe przepisy.

Pierwsze propozycje zmian w kodeksie pracy już zostały opublikowane. W kodeksie pracy mają się znaleźć szczegółowe zasady udzielania wypoczynku proporcjonalnego. Przeniesiony zostanie także przepis, zgodnie z którym wymiar urlopu proporcjonalnego w roku kalendarzowym, w którym pracownik nabył prawo do wypoczynku w wyższym wymiarze, ustala się, uwzględniając ten wyższy wymiar - podaje „DGP".

W kodeksie pracy znajdzie się również regulacja udzielania urlopu wypoczynkowego w razie jego przesunięcia na inny termin, który pracodawca wspólnie ustali z pracownikiem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.