×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Zamieszanie z dodatkowym urlopem. Kto będzie mógł skorzystać z 9 tygodni rodzicielskiego?

  • KDS
  • 4 mar 2023 0:01

Rodzice nadal czekają na możliwość skorzystania z dodatkowych 9 tygodni urlopu rodzicielskiego. Zmiany prawa w tym zakresie miały wejść w życie w sierpniu 2022 r. Prace nad nimi nadal trwają.

Zamieszanie z dodatkowym urlopem. Kto będzie mógł skorzystać z 9 tygodni rodzicielskiego?
Nowelizacja Kodeksu pracy jest na ostatniej prostej, wprowadza ona m.in. dodatkowy urlop rodzicielski (fot. Picsea/Unsplash)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Nowelizacja Kodeksu pracy wprowadzająca m.in. przepisy wymuszone unijną dyrektywą w sprawie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym rodziców i opiekunów miała obowiązywać od sierpnia 2022 roku.
  • Opóźnienia oznaczają, że rodzice nadal nie mogą skorzystać z dodatkowych 9 tygodni urlopu rodzicielskiego.
  • O zmianach w prawie pracy będziemy dyskutować w trakcie debaty "Rynek pracy po nowemu" podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który 24-26 kwietnia odbędzie się w Katowicach.

O tym, że trzeba będzie znowelizować Kodeks pracy zgodnie z wymogami unijnymi, wiadomo było już od 2019 roku. Od razu było też jasne, że mówimy o jednej z największych zmian Kodeksu pracy od lat. Termin na wprowadzenie nowych przepisów minął w sierpniu 2022 roku, jednak prace nad nowelą nadal trwają. W ostatnim czasie nabrały jednak tempa.

Nie zmienia to faktu, że rodzice blisko 95 tys. dzieci już stracili na opóźnieniu. Na problem zwrócił uwagę poseł Koalicji Obywatelskiej Michał Jaros. W złożonej w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej interpelacji zwrócił uwagę, że przez opóźnienia w pracach nad wspomnianymi zmianami rodzice nie mogą korzystać z praw, które miały im przysługiwać już w zeszłym roku.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Zamieszanie z dodatkowym urlopem. Kto będzie mógł skorzystać z 9 tygodni rodzicielskiego?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA