×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Zalewski: 500 plus i niższy wiek emerytalny uderza w rynek pracy

Punktem wyjścia jest zapewnienie ludziom pracy, a nie tworzenie sytuacji, że ludzie będą wypychani na emerytury - ocenił obniżenie wieku emerytalnego Paweł Zalewski, europoseł PO. Skrytykował także program 500 plus, który jego zdaniem demobilizuje zawodowo.

Zalewski: 500 plus i niższy wiek emerytalny uderza w rynek pracy
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Zalewski krytykuje rząd za obniżenie wieku emerytalnego.

• Dla europosła PO jest znamienne, że PiS działaniami w kraju podważył zaufanie do państwa.

• Inwestycje w gospodarce zahamowały po tym, jak PiS zaczęło zmieniać prawo, czym zachwiało stabilność systemu, tak ważną dla przedsiębiorców.

• Kolejnym ciosem, który wg europosła Zalewskiego, uderza w rynek pracy, jest 500 plus. Świadczenie bowiem demobilizuje zawodowo.

Paweł Zalewski krytykuje rząd za obniżenie wieku emerytalnego. Na jesieni wchodzą w życie regulacje realizujące obietnicę PiS z 2015 r. W ich myśl mężczyźni i kobiety będą pracować do 65. i 60. roku życia.

Polityk opozycyjny, obecnie europoseł PO, Paweł Zalewski skomentował w poniedziałek (18 września) sytuację polityczną, z uwzględnieniem zwłaszcza obecnej sytuacji gospodarczej. W wypowiedzi posła wybrzmiała krytyka pod adresem rządu. Dla PiS, co podkreślił Zalewski, liczy się efekt populistyczny, jaki dają rozwiązania ekonomiczne, a nie realne dobro gospodarki.

O podstawach polityki gospodarczej polityk mówił:

- Punktem wyjścia jest zapewnienie ludziom pracy, a nie tworzenie sytuacji, że ludzie będą wypychani na emerytury - ocenił wchodzącą w życie decyzję polityczną PiS o cofnięciu wieku emerytalnego do lat sprzed reformy PO. Tę ocenę poseł przedstawił w poniedziałek w stacji Polskiego Radia 24.

Paweł Zalewski krytykuje rząd za obniżenie wieku emerytalnego (Paweł Zalewski, fot.youtube.com)
Paweł Zalewski krytykuje rząd za obniżenie wieku emerytalnego (Paweł Zalewski, fot.youtube.com)

Na tym zdaniu nie kończy się negatywny ogląd polityki rządu Zalewskiego. Polityk zwracał uwagę, że malejące inwestycje, co obserwujemy od ponad roku, są efektem niepewności otoczenia prawnego, którą tworzy PiS.

- Przedsiębiorcy nie chcą inwestować, bo nie wiedzą, co zrobi Prawo i Sprawiedliwość. Pytają, jakie będzie jutro? Tak PiS niszczy inwestycje w Polsce - powiedział. Polski przedsiębiorca, w ocenie polityka PO, nie inwestuje, bo czuje niepewność dotyczącą także podatków.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (4)

Do artykułu: Zalewski: 500 plus i niższy wiek emerytalny uderza w rynek pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Barbara 2017-09-19 15:36:09

  Mnie się zdaje ,że jakby te kobiety odeszły masowo z rynku pracy to by bezrobocie wzrosło ?a przecież spadło do najmniejszego od 30 lat.Czy ja źle myślę ?A kazdy emeryt ma do wyboru czy sobie jeszcze popracyje czy pojedzie na ryby..

 • Ekonomista 2017-09-19 15:29:20

  Czy POZalewski -umie liczyć ? w tym roku 23,6 mld zł – trafi do Ludzi z programu Rodzina 500Plus i oni to oczywiście wydadzą w sklepach i marketach na żywność, rowerki,wózki, ubrania , marketach, na firmy świadczące usługi (gastronomia,lekarze,wycieczki, korepetycje, naukę tańca, tipsy itp),na samochody,na benzynę i części zmienne .To obliczcie z tego jaki podatek dochodowy(20%) i Vat (22%)wróci do budżetu -przynajmniej 30 % !!!. Więc nie ma co krytykować 500 plus , tylko podziwiać decyzję !!

 • BETA 2017-09-19 15:15:43

  no , no Bojkotować opole-nie śpiewać, Bojkotować obrady pierwszej konferencji zawodów prawniczych-wyjść z sali, nie słuchać, Bojkotować przesłuchanie Bufetowej, Bojkotować 500 plus, masowo oddawać otrzymane 500 plus, nie rodzić dzieci! zabronić bratu przejść na wcześniejszą emeryturę! dołożyć wysoką rekompensatę bankom za krzywdę za franki i wyższe podatki! Bojkotować ściągalność Vatu!, Bojkotować podwyżkę płacy minimalnej, którą dostała sąsiadka na kasie w biedronce !! Bojkotować sąsiadkę, bo pewnie jest za obecną władzą ! Bojkotować bezpieczeństwo! -przyjąć do swojego łóżka po jednym emigrancie ekonomicznym i karmić go tak długo aż przyjedzie jego liczna rodzina....

 • julek 2017-09-19 12:29:07

  Niech krytykuje 500+, gdzie za nic nie robienie rozdaje nierobom peniądze, młodym zdrowym ludziom, zdolnym do pracy,emerytura, jest wypracowana i każdemu kto przepracował 30 -40 lat, płacił haracz bez łaski powinien otrzymac

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA