PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Zakaz handlu w niedzielę: Rząd ma uwagi do projektu

Mieliśmy sporo wątpliwości. Ten projekt uzyskał pozytywną ocenę rządu, ale z uwagami. Nie zgadzamy się m.in., żeby były kary, jak jest zaproponowane w projekcie. Ale dzisiaj na rządzie jeszcze będziemy rozmawiać - powiedziała Beata Szydło o projekcie ustawy ograniczającej handel w niedzielę.

  • Autor: PAP/AT
  • 21 mar 2017 10:48
Zakaz handlu w niedzielę: Rząd ma uwagi do projektu
Nie zgadzamy się z karami zwartymi w projekcie ustawy ograniczającej handel w niedzielę - mówi Beata Szydło (fot.pixabay.com)
REKLAMA

• Rząd przychyla się do projektu ustawy ograniczającej handel w niedzielę - powiedziała premier Beata Szydło.

• Ma jednak uwagi.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Nie zgadzamy się z karami zwartymi w projekcie - dodała.

Rząd we wtorek (21 marca) zajmie stanowisko wobec propozycji dot. handlu w niedzielę. W czwartek (16 marca) Komitet Stały Rady Ministrów pozytywnie zaopiniował obywatelski, opracowany przez NSZZ "Solidarność" projekt ws. ograniczenia handlu w niedzielę i zarekomendował skierowanie go do dalszych prac. Komitet nie zarekomendował jednak utrzymania kar, zawartych w projekcie; w opinii nie ma też wskazania liczby niedziel, w których ma być handel ograniczony.

W wywiadzie dla Polsat News premier była pytana o zdanie rządu na temat tego projektu.

"Mieliśmy sporo wątpliwości. Ten projekt uzyskał pozytywną ocenę rządu, ale z uwagami. Nie zgadzamy się m.in., żeby były kary, jak jest zaproponowane w projekcie. Ale dzisiaj na rządzie jeszcze będziemy rozmawiać" - powiedziała Beata Szydło.

Premier podkreśliła, że ostateczny kształt ustawy, będzie znany po przyjęciu jej przez parlament. "Myślę, że tam będzie równie burzliwa dyskusja" - oceniła.

Czytaj też: Zakaz handlu: Większe wynagrodzenie za pracę w niedzielę?

"Na pewno dla PiS ważne jest, żeby ta ustawa weszła w życie. W naszym programie jasno mówiliśmy, że chcemy, żeby niedziele były wolne, żeby rodziny miały czas dla siebie. Zdajemy sobie sprawę z uwarunkowań gospodarczych i ekonomicznych. Bierzemy bardzo poważnie pod uwagę zdanie przedsiębiorców" - zaznaczyła szefowa rządu.

Oprócz "Solidarności" w Skład Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej, który zaproponował projekt ustawy ws. zakazu handlu w niedzielę, weszły organizacje społeczne, katolickie, pracownicze i pracodawców. Rzecznik "S" Marek Lewandowski powiedział, że związek jest otwarty na kompromis ws. ograniczenia handlu w niedzielę.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Zakaz handlu w niedzielę: Rząd ma uwagi do projektu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • solidariusz 2017-04-04 12:15:02

    Solidarnosć rakiem wycofuje się ze swojego projektu. Lepiej późno niż wcale.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA