×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Zakaz handlu w niedzielę: Kto najbardziej straci?

 • Autor: PAP/AT
 • 18 paź 2017 6:59

Ograniczenie handlu w niedzielę bardziej uderzy w sklepy z artykułami przemysłowymi - w tym z meblami - niż w sieci spożywcze.

Zakaz handlu w niedzielę: Kto najbardziej straci?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Sklepy z wyposażeniem wnętrz patrzą na ograniczenie zakupów w niedzielę z obawą. To one mogą na tym ucierpieć bardziej niż sieci spożywcze - informuje "Puls Biznesu".

Sejmowa komisja przychyla się do pomysłu, by od przyszłego roku obowiązywał zakaz handlu w co drugą niedzielę. Takie ograniczenie uderzy w większym stopniu w sklepy z artykułami przemysłowymi, w tym z meblami, niż w sieci spożywcze - uważają przedstawiciele Forum Polskiego Handlu (FPH) - czytamy w artykule.

"Z zebranych przez nas danych wynika, że przychody z niedzielnego handlu są w segmencie spożywczym istotniejsze niż w segmencie artykułów przemysłowych" - mówi dla "Pulsu Biznesu" Robert Krzak, prezes FPH.

Wylicza, że w niedzielę przypada mniej (a w niektórych przypadkach znacznie mniej) niż 10 proc. tygodniowych obrotów dużych sieci handlowych, które sprzedają głównie artykuły spożywcze - pisze "Puls Biznesu"

'Natomiast w galeriach handlowych, gdzie najwięcej jest przecież sklepów z artykułami przemysłowymi, weekendy przynoszą nawet jedną czwartą tygodniowych obrotów" - dodaje prezes Forum.

FPH nie dysponuje szczegółowymi dotyczącymi tego, jaka część przychodów dla branży meblowej przypada na niedzielę, bo sieci nie chcą się dzielić takimi informacjami. Jednak ich przedstawiciele przyznają, że jest to dla ich firm szczególny dzień.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (3)

Do artykułu: Zakaz handlu w niedzielę: Kto najbardziej straci?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • halndarz 2017-10-18 21:43:30

  Wsyztskie małe skplepy uratowane, teraz ptrzeba wymóc presję na sejm i uratować inne branże

 • bogna 2017-10-18 21:19:26

  Niech małe sklepy osiedlowe przejmją te arostyment one wko ńcu mogą (chwała bogu) handlować w niedziele

 • adams 2017-10-18 20:28:47

  Ale przecież artykuły przemysłowe to nie tylko meble, tylko cała masa tałatajstwa, w takim razie trzeba dopysać kolejne wyjątki do ustawy, która w końcu nigokog nie obejmie

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA