×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Zachodniopomorskie: Trzej policjanci zawieszeni, jeden zwolniony za użycie paralizatora

  • Autor: PAP/JS
  • 16 lis 2017 16:19

Trzech policjantów zawieszono w pełnieniu służby, a jednego zwolniono z policji za użycie paralizatora wobec agresywnego mężczyzny – poinformowała Wojewódzka Komenda Policji w Szczecinie. Chodzi o zdarzenie z lipca 2016 r. w Kołobrzegu. Sprawę bada prokuratura.

Zachodniopomorskie: Trzej policjanci zawieszeni, jeden zwolniony za użycie paralizatora
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

W nocy z 17 na 18 lipca 2016 r. na komendzie policji w Kołobrzegu znalazł się mężczyzna pod wpływem alkoholu, który miał dotkliwie pobić inne osoby. Był agresywny, miał uciekać i stawiać opór funkcjonariuszom. Według wstępnych ustaleń, policjanci legalnie i zasadnie użyli paralizatora, obezwładniając mężczyznę na ulicy.

"Zastrzeżenia w tej sprawie pojawiły się po kilku dniach i dotyczyły późniejszego użycia tasera (paralizatora - red poza miejscem interwencji. O tym mężczyzna powiadomił prokuraturę 25 lipca 2016 r." - poinformowała rzeczniczka prasowa Wojewódzkiej Komendy Policji w Szczecinie nadkom. Alicja Śledziona.

Jak zaznaczyła, "sprawa od początku nie była jednoznaczna w kwestii jej oceny". Dodała, że wpływ na ostateczną ocenę postępowania przez stronę służbową miał "całokształt dowodów, w tym materiały zebrane i udostępnione przez prokuratora na przełomie maja i czerwca 2017 r.".

Według ustaleń Wydziału Kontroli Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, funkcjonariusze, którzy brali udział w zdarzeniu, naruszyli dyscyplinę służbową.

Nadkom. Śledziona poinformowała, że w czerwcu br. wobec trzech policjantów wszczęto postępowanie dyscyplinarne zakończone uznaniem ich za winnych. Wymierzono im karę o niepełnej przydatności na zajmowanym stanowisku. "Aktualnie zostali oni zawieszeni po wydaniu przez prokuraturę postanowienia o przedstawieniu zarzutu" - podała rzeczniczka.

Wobec czwartego policjanta, który podczas zdarzenia dysponował paralizatorem, także przeprowadzono postępowanie dyscyplinarne. "Ze względu na ważny interes służby 30 sierpnia 2017 r. został on zwolniony z policji" - oświadczyła nadkom. Śledziona.

W kołobrzeskiej komendzie policji przeprowadzono postępowanie skargowe, o którego wynikach powiadomiono prokuraturę. "W wyniku analizy tego postępowania skargowego Wydział Kontroli Komendy Wojewódzkiej Policji uznał, że było ono przeprowadzone ze zbyt małą dociekliwością. Funkcjonariusz, który je prowadził, nie jest już w czynnej służbie. Natomiast wobec osoby nadzorującego postępowanie wyciągnięto konsekwencje dyscyplinarne" - wyjaśniła nadkom. Śledziona.

Postępowanie w tej sprawie od lipca 2016 r. prowadzi Prokuratura Rejonowa w Białogardzie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Zachodniopomorskie: Trzej policjanci zawieszeni, jeden zwolniony za użycie paralizatora

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA