PARTNERZY PORTALU

Żabka na celowniku. Solidarność chce zmian w zakazie handlu

  • Anna Trojanowska
    AT
  • 21 paź 2019 16:55

Sklepy takie jak Żabka wykorzystują lukę prawną, a przecież nie są placówkami pocztowymi. Posłowie powinni wrócić do zapisu z naszego projektu i placówka pocztowa powinna być całkowicie wyrzucona z ustawy - zapowiedział Alfred Bujara, przewodniczący sekcji handlowej "S".

Żabka na celowniku. Solidarność chce zmian w zakazie handlu
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

"Solidarność" zapowiada, że będzie domagała się zmian w zakazie handlu w niedziele. Związkowcy chcą wziąć się za sklepy Żabka, które w niedziele funkcjonują, bo mają status placówek pocztowych.

Czytaj też: Komu nie podoba się zakaz handlu w niedziele?

- W tej chwili takie sklepy, jak Żabka wykorzystują lukę prawną, a przecież nie są placówkami pocztowymi. Posłowie powinni wrócić do zapisu z naszego projektu i placówka pocztowa powinna być całkowicie wyrzucona z ustawy. Będziemy wnioskowali o pilne zmiany - mówi na łamach "Super Expressu" Alfred Bujara, przewodniczący sekcji handlowej "S".

Przypomnijmy, że ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta weszła w życie 1 marca 2018 roku. Zgodnie z nią, w tym roku handel jest dozwolony w jedną niedzielę w miesiącu - ostatnią, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.

Od 2020 r. zakaz handlu nie będzie obowiązywał jedynie w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.

Ustawa przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą, kawiarniach, placówkach pocztowych. Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł, a przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Żabka na celowniku. Solidarność chce zmian w zakazie handlu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Zbyszek 2020-01-01 20:29:40

    Czas aby ujawnić kto stoi za Żabką U mnie w bloku Żabka handluje w niedzielę pod płaszczykiem placówki pocztowej Sprzedaje alkohole jak "melina" w komunie, codzienie do 23 w soboty i niedziele, krzyki pijanych osobników zasikane i zabrudzone klatki schodowe masa śmieci po opakowaniach skargi które składają mieszkańcy nie przynoszą skutku odpowiedzialne służby niby sprawdzają ale nie ma dalszych konsekwencji mamy dość jak nie zakażą handlu w niedzielę dla żabki będzie dowód na że ktoś wpływowy ma tam udziały.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA