×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Wystarczy 5 minut i nie trzeba iść do pracy. Firmy mają z tym wielki problem

 • jk
 • 10 lut 2023 20:00

W 2022 roku zarejestrowano 27 mln zaświadczeń lekarskich o czasowej niezdolności do pracy. Jak przekonują eksperci, ma na to wpływ upowszechnienie teleporad - zwolnienie możemy kupić przez internet, podobnie jak żywność, środki higieny czy sprzęt RTV.

Wystarczy 5 minut i nie trzeba iść do pracy. Firmy mają z tym wielki problem
Z danych ZUS wynika, że w pierwszych dziewięciu miesiącach 2022 roku liczba osób pozbawionych prawa do zasiłku wzrosła o blisko 29 proc. (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
 • L4 w 5 minut za 95 zł? Tego typu usługi, zdaniem Mikołaja Zająca z Coneprio, świadczy w sieci kilkadziesiąt podmiotów medycznych.
 • Maksymalny czas trwania L4 wynosi 7 dni, z opcją przedłużenia o kolejne 7 podczas następnej płatności. Cena podana w formularzu to 95 zł – wyjaśnia Zając.
 • Z danych ZUS wynika, że w pierwszych dziewięciu miesiącach 2022 roku liczba osób pozbawionych prawa do zasiłku wzrosła o blisko 29 proc. Oznacza to, że 5 352 osób straciło zasiłek chorobowy.  

ZUS poinformował, że w 2022 roku zarejestrowano w całym kraju 27 mln zaświadczeń lekarskich o czasowej niezdolności do pracy na łączną liczbę 288,8 mln dni absencji, co stanowi wzrost o 6,7 proc. rok do roku. Jednym z czynników mających wpływ na taki stan rzeczy jest z pewnością upowszechnienie teleporad.

Zastosowanie koszyka internetowego jest dobrze znane konsumentom nie od dziś. Klient przeglądający ofertę sklepu wybiera produkty, a następnie w prosty sposób dokonuje płatności online. Okazuje się, że od pewnego czasu korzystając z tego narzędzia, Polacy mogą pobierać również zwolnienia lekarskie. Działalności jednego z tego typu portali przyjrzeli się kontrolerzy Conperio, polskiej firmy doradczej zajmującej się problematyką absencji chorobowych.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (17)

Do artykułu: Wystarczy 5 minut i nie trzeba iść do pracy. Firmy mają z tym wielki problem

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Michał 2023-02-15 22:00:00

  Teraz nie wolno online a ile czasu było pozamykane szpitale,przychodnie ni karetki ni co leczyli przez telefon wiedzieli co ci dolega jakie leki dać zwolnienie i zamykali w domach a tu nagle l4 online. Trzeba iść z duchem czasu więc do kogo teraz pretensje. Ja jestem za jak najbardziej.

 • Marta 2023-02-13 20:48:00

  Nigdy nie brałam opieki nad dzieckiem, kiedy były chore.Teraz żałuje, bo moja mama musiała się nimi zajmować.Teraz mamy biorą opiekę, bo takie mają prawo.

  • Jooo 2023-02-14 03:45:42

   To jest pani szczęściara że ma Pani taka mamę inne mamy tego szczęścia nie mają

 • Mimi 2023-02-12 22:10:44

  Trzeba tez wziąć pod uwagę że gdy zachorujesz, dostanie się do lekarza rodzinnego tak na już, żeby dostarczyć l4 pracodawcy, graniczy z cudem. Przynajmniej u mnie tak jest. Więc takie ekonsultacje są bardzo pomocne.

 • ANNA1984 2023-02-12 21:48:28

  A nie wzieliście pod uwagę faktu że epidemia koronowirusa spowodowała że ludzie więcej chorowali. Lokalnie występowały ponadto grypa, bostonka, ospa wietrzna a także infekcje rotawirusowe.

 • NIKA 2023-02-11 14:06:53

  Zdrowy chorego nie zrozumie, znam ludzi którzy mówią że nigdy nie chorują i znam takich jak ja... co niestety zdrowia nie mają...

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA