Wyrywanie chwastów po godzinach. Tak Biedronka przygotowywała się na wizytę prezesa

Pracownicy Biedronki w Łęczycy skarżą się na mordercze tempo, nadgodziny i dodatkowe obowiązki. A wszystko to z powodu wizytacji szefa.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wyrywanie chwastów po godzinach. Tak Biedronka przygotowywała się na wizytę prezesa

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

15 paź 2014 9:59


Pedro Pereira da Silva, dyrektor operacyjny Jeronimo Martins i szef koncernu na Polskę odwiedził sklep w Łęczycy 15 października, dlatego wszystko musiało być idealne - jak z reklamy. Na forum Nasza-biedronka.pl jeden z pracowników skarży się, że w związku z przygotowaniami do wizytacji zatrudnionym zostały cofnięte urlopy, a przysługujące dni wolne pracownicy spędzali w pracy.

Czytaj też: Biedronka: Nigdy nie deklarowaliśmy udziału członka zarządu w spotkaniu ze związkowcami

Do obowiązków zatrudnionych doszły nowe zadania. Pracownicy musieli wyrywać chwasty dookoła marketu, zrywać ogłoszenia ze słupów, czyścić parkingi i okolice należące do Biedronki. Za nadgodziny otrzymali dosłownie grosze (50 groszy za godzinę).

„Kierownicy oraz dyrektorzy okręgowych sklepów zaczęli wariować” - pisze na forum pracownik Biedronki. Jak twierdzi na co dzień nigdy sklep nie będzie wyglądał tak jak w trakcie wizyty właściciela.

Forumowicz twierdzi, że w dniu wizytacji sklep miało obsługiwać 12 pracowników, podczas gdy na co dzień pracuje zaledwie trzech kasjerów i kierownik.

Czytaj też: Protestami chcą walczyć o wyższe zatrudnienie w Biedronkach

- Dzięki Bogu, że te wizytacje zdarzają się od święta. Najczęściej ogłoszenie takiej wizyty odbywa się na tydzień przed przyjazdem. Kierownicy dostają małpiego rozumu i na gwałt każą wszystko czyścić, sprzątać i polerować. Gdyby mogli, kazaliby nam malować trawę na zielono, byle tylko pokazać, jak idealnym sklepem zarządzają - mówi anonimowo w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" pracownik Biedronki z południa Polski.

Jak sytuację komentuje Jeronimo Martins? "Stanowisko naszej firmy w sprawie warunków i sposobu organizacji pracy jest jednoznaczne. Cele i zadania wyznaczane pracownikom powinny być realizowane z poszanowaniem wszystkich praw osób zatrudnionych. Nie może być mowy o pracy ponad siły" - cytuje komunikat „GW”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

ghhj 2014-10-18 09:47:56

Niebawem będą was kopać po tylkach zamiast tych 0.50 gr. i dalej będziecie robić