Wstrzymano urlopy tureckich urzędników

Premier Turcji Binali Yildirim wstrzymał do odwołania wszystkie urlopy w liczącym ponad trzy miliony urzędników korpusie służby cywilnej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wstrzymano urlopy tureckich urzędników

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

19 lip 2016 8:33


Zgodnie z decyzją premiera, urzędnicy przebywający obecnie na urlopach mają natychmiast wrócić do pracy - informuje dziennik urzędowy "T.C. Resmi Gazete".

W następstwie nieudanego zamachu stanu w tureckiej administracji rozpoczęły się masowe zwolnienia. Informacje o nich są nieprecyzyjne. Według agencji AP zwolniono 9 tys. pracowników MSW, w tym 30 gubernatorów. Z kolei AFP - powołując się na komunikat tureckiego MSW cytowany przez agencję Anatolia - podawała, że wśród blisko 9 tys. zwolnionych pracowników resortu spraw wewnętrznych prawie 4,5 tys. stanowią policjanci. Wcześniej agencje informowały o zwolnieniu ok. 8 tys. funkcjonariuszy policji.

Yildirim poinformował, że w związku z przewrotem zatrzymano dotychczas 7,5 tys. osób, w tym ponad 6 tys. wojskowych, 755 sędziów i 100 policjantów. Premier oświadczył, że władze mają dokumenty, które dowodzą, kto stoi za próbą zamachu stanu. Dodał, że dochodzenie trwa i będą kolejne zatrzymania.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.