"Wolnej niedzieli nie odpuścimy"

• 15 stycznia w Kancelarii Premiera odbyło się spotkanie przedstawicieli sieci handlowych z rządem.
• Z inicjatywy "Solidarności" poruszono kwestię zakazu handlu w niedzielę.
• "Chcę podkreślić, że wolnej niedzieli nie odpuścimy" - powiedział Tadeusz Majchrowicz, zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej związku.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

"Wolnej niedzieli nie odpuścimy"

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

20 sty 2016 11:06


Alfred Bujara, przewodniczący Sekretariatu Krajowego Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ "Solidarność", wręczył pani premier Beacie Szydło kalendarz "Solidarności" na 2016 rok, przedstawiający szczęśliwą rodzinę w parku z dopiskiem "Niedziela dobrem publicznym – chrońmy ją ustawowo!". Spotkało się to z gorącym przyjęciem i aplauzem ze strony uczestników.

- Jest to dla nas bardzo ważny temat - komentuje Tadeusz Majchrowicz, zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

- Chcę podkreślić, że wolnej niedzieli nie odpuścimy. Oczywiście w tym momencie są rzeczy ważniejsze dla państwa, którymi rząd musi się zająć, ale przyjdzie też czas na rozmowy w tej kwestii. Na pewno temat będzie przez nas poruszany podczas spotkania przedstawicieli regionów i branż z parlamentarzystami, które odbędzie się 21 stycznia - mówi wiceprzewodniczący.

Dwa lata temu "Solidarność" zebrała 120 tys. podpisów pod obywatelskim projektem zmian w prawie. Ostatecznie projekt został odrzucony przez Sejm poprzedniej kadencji.

- Niewykluczone, że żeby ponownie zainteresować społeczeństwo, będziemy zbierać podpisy pod obywatelskim projektem. To wywołałoby dyskusję i ożywiło temat. Sekretariat Handlu ma nasze pełne poparcie w tej kwestii - dodaje Majchrowicz.

Obecnie zakaz handlu obowiązuje jedynie w święta. W sumie to 13 dni w roku. Handel w niedzielę jest w różnym stopniu uregulowany w Niemczech, Francji, Belgii, Austrii i Włoszech. Od 15 marca ubiegłego roku obostrzenia wprowadzono też na Węgrzech. Nie dotyczą one m.in. aptek, stacji benzynowych, sklepów mieszczących się na dworcach i lotniskach oraz niewielkich placówek handlowych prowadzonych przez właścicieli lub członków ich rodzin.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Tomasz 2016-01-20 13:35:37

Miliony ludzi jest za tym !!!

Anka 2016-01-20 12:33:44

Z niecierpliwością czeka na ten zakaz na moje wolne niedziele