PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Władysław Kosiniak-Kamysz: Chcemy skrócić pracę o godzinę rodzicom dzieci do 10 roku życia

  • Autor: PAP/JS
  • 10 mar 2017 14:38

PSL ma pomysł na pomoc pracującym rodzicom.

Władysław Kosiniak-Kamysz: Chcemy skrócić pracę o godzinę rodzicom dzieci do 10 roku życia
Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz (fot.: psl.pl)
REKLAMA

• Władysław Kosiniak-Kamysz, poinformował, że ludowcy przygotowali projekt ustawy, który przewiduje skrócenie o godzinę czasu pracy jednemu z rodziców dzieci do 10 roku życia.

• Pomysłodawcą projektu jest poseł PSL Mieczysław Kasprzak.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Jego zdaniem projekt będzie realnym wsparciem dla rodzin w wychowaniu dzieci. 

"Dzisiaj jest możliwość krótszego czasu pracy dla kobiet, które karmią swoje dzieci w pierwszych latach życia. Chcielibyśmy, żeby godzinę krócej pracował jeden z rodziców - kiedy odwożą dzieci do szkoły, czy przedszkola. Chcielibyśmy wprowadzić skrócony czas pracy o godzinę dla rodziców dzieci do 10 roku życia" - powiedział szef Stronnictwa Władysław Kosiniak-Kamysz.

"Nic się nie stanie, jeżeli w ten sposób wesprzemy politykę rodzinną. Oczywiście wynagrodzenie będzie, jak za pełen czas pracy" - wskazał Kosiniak-Kamysz.

Pomysłodawca projektu, poseł PSL Mieczysław Kasprzak ocenił, że będzie to "realne wsparcie dla rodzin w wychowaniu dzieci". Jak przekonywał ułatwi to zainteresowanie się dzieckiem oraz pozwoli na poświęcenie mu więcej czasu.

Dodał, że granica wieku 10 lat pojawiła się dlatego, że do tego czasu dziecko nie jest samodzielne i wymaga opieki. Kasprzak zaznaczył, że rodzice, często się skarżą, że zbyt późno odbierają swoje dzieci ze żłobka, przedszkola, czy pierwszych klas podstawówki. "Wychodzimy na przeciw tym oczekiwaniom" - stwierdził.

"Myślę, że ten projekt zostanie poparty przez wszystkich, również przez pracodawców" - ocenił. Przekonywał, że przyjęcie go opłaci się, ponieważ "przede wszystkim rodzina będzie zdrowszą rodziną, będzie lepiej funkcjonować, a dziecko nie będzie się czuło takie osierocone, że tylko na chwilę ma swoich rodziców".

Zapowiedział, że PSL złoży swój propozycję w najbliższych dniach w Sejmie. 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Władysław Kosiniak-Kamysz: Chcemy skrócić pracę o godzinę rodzicom dzieci do 10 roku życia

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Zeghar 2017-03-10 16:56:43

    Jak zareagują na to pracodawcy? Będą liczyć godziny pracy. 40h tygodniowo - pełna pensja. 35h tygodniowo - 7/8 pensji. A z chęcią bym zobaczył jak to PSL samo wprowadzi w rządzonych przez siebie samorządach. I jak się za to odwdzięczą wyborcy za niemożliwość załatwienia spraw urzędowych, bo urzędnik kończy wcześniej pracę.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA