×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Wirus bije rekordy, a z weryfikacją covidową jesteśmy w lesie

 • Katarzyna Domagała-Szymonek
  KDS/PAP
 • Opublikowano: 27 sty 2022 13:42

W czwartek 27 stycznia Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że liczba osób objętych kwarantanną związaną z COVID-19 przekroczyła milion. Sprawdza się czarny scenariusz, o którym kilka dni temu mówiło Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Nawet jedna trzecia pracowników może nie mieć jak pracować. Co więc z ustawą umożliwiającą weryfikację szczepień pracowników? Odpowiadają najprościej jak się da - nic, co prowadziłoby do przyjęcia wyczekiwanych rozwiązań.

Wirus bije rekordy, a z weryfikacją covidową jesteśmy w lesie
Nowa ustawa ma wprowadzić obowiązek testowania pracowników raz w tygodniu (Fot. Pixabay)
REKLAMA
 • Dokładnie 1 010 761 osób przebywa na kwarantannie. Część z tej grupy stanowią pracownicy, którzy z racji kontaktu z osobą zakażoną zostali pozbawieni możliwości pracy.
 • Dla firm nie oznacza to nic dobrego. Dlatego coraz głośniej upominają się o przyjęcie ustawy umożliwiającej im weryfikację szczepień pracowników.
 • Dokument miał zostać przyjęty podczas kończącego się dziś (tj. czwartek 27 stycznia) posiedzenia Sejmu. Jednak do tej pory nie ma informacji, czy jakiekolwiek kroki w tym kierunku zostaną podjęte.

- Ponad 1 mln osób na kwarantannie. Z każdym kolejnym dniem to będzie coraz większe wyzwanie dla ciągłości pracy i realizacji zamówień w firmach - napisał Andrzej Kubisiak z PIE.

Patrząc na skalę zakażeń, jego obawy nie są bezzasadne. Jeszcze pięć dni temu notowano liczbę zakażeń na poziomie 40 tys. Dziś ich skala dobija do 60 tys. W czwartek 27 stycznia resort zdrowia podał informację o 57 659 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem.

Nie ma się co dziwić, że pracodawcy, nad którymi wisi groźba braku rąk do pracy, coraz głośniej upominają się o przyjęcie ustawy umożliwiającej im weryfikację szczepień wśród pracowników. Jak podkreślają, tylko w ten sposób mogą zadbać o bezpieczeństwo załóg.

Choć zakończenie prac nad ustawą na kończącym się dziś posiedzeniu Sejmu zapowiedział niedawno minister zdrowia Adam Niedzielski, to niewiele udało się w tym kierunku osiągnąć.

Co prawda w środę, pierwszego dnia posiedzenia, marszałek Sejmu Elżbieta Witek poinformowała, że wpłynął projekt ustawy dotyczący walki z pandemią i zastępujący poprzedni projekt ustawy, to w czwartek nie zaplanowano prac nad nim (stan na godz. 13.30). 

Poseł Czesław Hoc (PiS), który był autorem pierwszego projektu związanego z weryfikacją szczepień pracowników, zapytany o nową wersję poinformował, że projekt jest w Sejmie, ale nie ma jeszcze numeru i jest analizowany.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (6)

Do artykułu: Wirus bije rekordy, a z weryfikacją covidową jesteśmy w lesie
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Kodomita 2022-01-28 07:20:19

  Zamordtzm w czystej postaci, podział na lepszych i gorszych. Do tego to wszystko zmierza, ku uciesze pożytecznych idiotów.

 • Tomek 2022-01-27 19:44:09

  I co to da pracodawcy jak zaszczepieni też chorują i przenoszą wirusa. A pismaki jak zwykle sieją gówno burze

 • Study 2022-01-27 17:58:58

  Jak ktoś mi powie, że nie ma w tej chwili wojny to go wyśmieje... Tak właśnie wygląda wojna XXI w.

 • Mariusz G4D 2022-01-27 16:14:43

  Najpierw zapowiedź sojuszu z diabłem a potem takie pomysły. Ktoś zapomina że jeszcze w prawie rzymski była zasada odpowiedzialności za szkodę za zasadzie winy umyślnej lub nieumyślnej oraz tzw. adekwatny związek przyczynowy między działaniem lub zaniechaniem a szkodą. A co w przypadku gdy zaraził zaszczepiony? Tak się kończy porzucenie rzymskiego prawa i cywilizacji chrześcijańskiej. Polecam przeczytać książkę pt: Śmiercionośne myśli Dlaczego intelektualiści niszczą nasz świat napisaną przez śp, Rolanda Baader. Jeden cytat z tej książki Przed czynami politycznych aktywistów stały idee, przed zbrodniami i prześladowaniami – koncepcje polityczne i ekonomiczne. To samo odnosi się do współczesnych „miękkich” wersji (na razie częściowo utajonego) totalitaryzmu:

 • Państwo z dykty 2022-01-27 16:00:08

  A Covid Detector, do szybkiej diagnostyki stoi w magazynie, bo biurwy nie chcą go dopuścić, do użytku, pomimo świetnej skuteczności.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA