Wipler: deregulacja będzie kontynuowana także bez Gowina

Dużo dobrych chęci i brak wsparcia ze strony rządu - tak w rozmowie z wnp.pl Przemysław Wipler, poseł PiS, podsumowuje działalność Jarosława Gowina jako ministra sprawiedliwości.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wipler: deregulacja będzie kontynuowana także bez Gowina

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

29 kwi 2013 19:32


- Z pewnością na plus można Jarosławowi Gowinowi zapisać dążenie do deregulacji zawodów. Udało mu się przeprowadzić pierwszą transzę, widać było po jego stronie dużo dobrych chęci, ale efekty były mniejsze od oczekiwanych, głównie za sprawą braku wsparcia ze strony kolegów z rządu - twierdzi Przemysław Wipler.

- Gdyby reszta rządu wykazała podobną determinację, to wiele spraw ułatwiających życie przedsiębiorcom mogłoby się toczyć szybciej - dodaje poseł PiS.

Jego zdaniem, dymisja ministra sprawiedliwości nie powinna jednak dodatkowo opóźnić prac nad liberalizacją dostępu do zawodów.

- Uważam, że nic się w tej sprawie nie zmieni i nadal będzie realizowana zapowiedź premiera Donalda Tuska z expose, że zmniejszy o połowę liczbę regulowanych zawodów. Na razie jesteśmy w jednej czwartej tej drogi, więc trochę zostało do zrobienia, ale jestem przekonany, że kolejne transze deregulacyjne zostaną przyjęte - mówi wnp.pl Przemysław Wipler.

- Jedyne pytanie, to czy będzie się to odbywało pod przewodnictwem ministra marka Biernackiego, czy też odpowiedzialność za pilotowanie i wdrażanie ustaw regulacyjnych przejmie inne ministerstwo. Ważne jest również, czy prace nad tymi kwestiami będzie kontynuował dotychczasowy zespół ludzi. Od tego też będzie zależeć tempo prac - podsumowuje Przemysław Wipler.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.