Wielka Brytania: Kary dla nielegalnych imigrantów złapanych na pracy

Konfiskata zarobionych pieniędzy, a nawet więzienie - z tym muszą się liczyć nielegalni imigranci podejmujący pracę w Wielkiej Brytanii, a także osoby, które zdecydowały się je zatrudnić - poinformował we wtorek (24 sierpnia) rząd w Londynie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wielka Brytania: Kary dla nielegalnych imigrantów złapanych na pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jm

25 sie 2015 8:12


- Wszyscy, którzy myśleli, że Wielka Brytania postępuje łagodnie nie powinni mieć wątpliwości - jeśli jesteś tu nielegalnie, to podejmiemy kroki, aby uniemożliwić ci pracę, wynajęcie mieszkania, otwarcie konta w banku, czy prowadzenie samochodu - podkreślił minister ds. imigracji James Brokenshire.

Brytyjska ziemia obiecana

Wcześniej burmistrz miasta Calais na północy Francji Natacha Bouchart zwróciła uwagę, że nielegalnych imigrantów przyciąga m.in. szczodry system brytyjskiej pomocy społecznej. W Calais koczują tysiące uchodźców z nadzieją przedostania się na brytyjskie terytorium - przypomina agencja Reutera.

- Będziemy dalej walczyć i tworzyć system imigracyjny, który działa na rzecz Brytyjczyków i tych, którzy postępują według reguł - dodał Brokenshire.

Pracodawca nie pozostanie bezkarny

Rząd poinformował, że odpowiednie zmiany w przepisach zostaną zaprezentowane we wrześniu, kiedy parlament wznowi obrady po okresie wakacyjnym.

Projekt zakłada, że nielegalny imigrant, który podejmie pracę będzie musiał się liczyć z karą pozbawienia wolności do sześciu miesięcy i grzywną. Zarobione pieniądze mają być konfiskowane. Karze pięciu lat więzienia podlegać będą natomiast pracodawcy, którzy świadomie zatrudnią osoby nielegalnie przebywające na terytorium Wielkiej Brytanii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.