PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Więcej pieniędzy dla zakładów aktywności zawodowej i warsztatów terapii zajęciowej

  • Autor: PAP/AT
  • 28 paź 2019 17:07

Jednostki samorządu terytorialnego otrzymają większe środki na funkcjonowanie warsztatów terapii zajęciowej (WTZ) i zakładów aktywności zawodowej (ZAZ) - podkreślił resort rodziny, pracy i polityki społecznej.

Więcej pieniędzy dla zakładów aktywności zawodowej i warsztatów terapii zajęciowej
Adobe Stock
REKLAMA
  • MRPiPS zwraca uwagę, że kwota dofinansowania rocznego pobytu jednej osoby w WTZ rośnie systematycznie od 2015 r.
  • Od 1 października wzrosła kwota dofinansowania rocznego pobytu jednej osoby w ZAZ - z 22 tys. zł do 22,75 tys. zł. Od przyszłego roku i w latach następnych wsparcie dla tych placówek wyniesie 25 tys. zł.
  • Nieustannie pracujemy nad polepszeniem warunków życia osób niepełnosprawnych oraz zwiększeniem ich aktywizacji zawodowej. Wyższe dotacje dla placówek wspierających osoby niepełnosprawne to krok w tym kierunku - podkreślił wiceminister Krzysztof Michałkiewicz.

MRPiPS zwraca uwagę, że kwota dofinansowania rocznego pobytu jednej osoby w WTZ rośnie systematycznie od 2015 r.: z 14,796 tys. zł do 18,096 tys. zł w 2019 r. W przypadku ZAZ wysokość dofinansowania podniesiono z 18,5 tys. zł do 22 tys. zł w 2019 r. "Był to pierwszy wzrost od dekady" - podkreślił resort.

W 2020 r. dofinansowanie rocznego pobytu jednego uczestnika w WTZ wzrośnie do 20,496 tys. zł, w 2021 r. - do 21,696 tys. zł, a w 2022 r. i w latach następnych - do 22,896 tys. zł.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Od 1 października wzrosła także kwota dofinansowania rocznego pobytu jednej osoby w ZAZ - z 22 tys. zł do 22,75 tys. zł. Od przyszłego roku i w latach następnych wsparcie dla tych placówek wyniesie 25 tys. zł.

"Nieustannie pracujemy nad polepszeniem warunków życia osób niepełnosprawnych oraz zwiększeniem ich aktywizacji zawodowej. Wyższe dotacje dla placówek wspierających osoby niepełnosprawne to krok w tym kierunku. Osoby niepełnosprawne tylko na tym skorzystają" - podkreślił wiceminister Krzysztof Michałkiewicz.

Czytaj też: Niepełnosprawni na rynku pracy. Ponad milion nie pracuje w wieku aktywności zawodowej

Warsztaty terapii zajęciowej to placówki oferujące osobom niepełnosprawnym, niezdolnym do podjęcia pracy, możliwość rehabilitacji społecznej i zawodowej. Organizowane są dla nich zajęcia terapeutyczne i warsztatowe. Z kolei zakłady aktywności zawodowej to miejsca, w których osoby niepełnosprawne uczą się nie tylko wykonywania powierzonych im obowiązków, ale również radzenia sobie w życiu codziennym oraz współpracy z innymi osobami.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Więcej pieniędzy dla zakładów aktywności zawodowej i warsztatów terapii zajęciowej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA