PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Weryfikacja szczepień pracowników. Finalizacja ustawy możliwa na najbliższym posiedzeniu Sejmu

Ze strony premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego jest jednoznaczna deklaracja wsparcia dla tzw. ustawy Hoca i mam nadzieję, że na najbliższym posiedzeniu ten projekt będzie finalizowany – powiedział szef MZ Adam Niedzielski.

 • Autor: PAP/AT
 • 21 sty 2022 14:44
Weryfikacja szczepień pracowników. Finalizacja ustawy możliwa na najbliższym posiedzeniu Sejmu
Adam Niedzielski (fot. PAP/Albert Zawada)
REKLAMA
 • Jeśli chodzi o ustawę Hoca, to tutaj rzeczywiście zarówno ze strony pana premiera, jak i prezesa Kaczyńskiego jest jednoznaczna deklaracja wsparcia tego rozwiązania - powiedział Adam Niedzielski.
 • Mam nadzieję, że na tym posiedzeniu będzie ten projekt finalizowany - oświadczył minister zdrowia.
 • Najbliższe, dwudniowe posiedzenie Sejmu zaplanowano na przyszły tydzień, 26 i 27 stycznia.

Na briefingu premiera i ministra zdrowia padło pytanie o to, na którym posiedzeniu Sejmu będzie procedowana tzw. ustawa Hoca i czy w tej ustawie będzie zapis o obowiązku weryfikacji szczepień. Pytano także o kwestię obowiązkowych szczepień medyków do połowy lutego.

Niedzielski powiedział, że rozmawiał m.in. z szefem rządu o kwestii regulacji o przyśpieszeniu obowiązkowego szczepienia medyków. Zaznaczył, że "ze strony środowiska padały takie głosy", że jego przedstawiciele potrzebują jeszcze czasu nie tylko na samo przeprowadzenie szczepienia.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Bo mówimy tu o przyjęciu dwóch dawek, bo to jest definiowane jako pełne szczepienie, ale też przygotowaniu pod względem prawnym, jakie będą konsekwencje ze strony pracodawców dla osób, które się nie zaszczepią" - powiedział Niedzielski. Podkreślił, że to może wymagać przemyślenia modelu organizacyjnego albo polityki kadrowej wobec tych, którzy się nie zaszczepią.

"Jeśli chodzi o ustawę, to tutaj rzeczywiście zarówno ze strony pana premiera, jak i prezesa Kaczyńskiego jest jednoznaczna deklaracja wsparcia tego rozwiązania i mam nadzieję, że na tym posiedzeniu będzie ten projekt finalizowany" - oświadczył minister zdrowia.

Czytaj też: Szczepienia obowiązkowe dla wszystkich. Jest apel do rządu

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (6)

Do artykułu: Weryfikacja szczepień pracowników. Finalizacja ustawy możliwa na najbliższym posiedzeniu Sejmu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • AGA 2022-01-22 22:27:53

  Zmuszanie do rezygnacji z pracy pielęgniarkę, przez tzw szczepionki, zle się skończy w tym całym kryzysie ochrony zdrowia . Winszuje panie MZ strzał w kolano.

 • Taaaa 2022-01-22 21:51:03

  Zbrodniarze!

 • Kasia 2022-01-22 18:37:04

  No Tak. Lekarze-na odstrzał. Później każdy z nas..I wirus nigdy nie przejdzie..oby tylko to a jakie substancje są w szczepionkach typu mRna? Aluminium 100% więcej niż w tradycyjnych szczepionkach. Ludzie, opamiętajcie się. Musiałam przerwać przez was studia medyczne!!idioci! Wiem jedno, prawo jest łamane i łamany jest naturalny cykl naszego życia.

 • Kaja 2022-01-21 21:49:40

  Osądzimy was wszystkich zbrodniarze

 • Skargi na debilzmUrzędniczy dosłownie: Podstawa prawna: Art. 63 Konstytucji oraz Art. 221 k.p.a. 2022-01-21 18:01:46

  Panowie Wójtowie, uczyniliście sobie stałe źródło dochodów z przestępstw środowiskowych, wykonane ekologiczne tylko z nazwy oczyszczalnie ścieków z pozyskanych funduszy zewnętrznych (UE ),przed osadzeniem których zbiorników w ziemi sypano jeszcze wapno suchej masy wywrotkami samochodowymi zamieniły inwestycje gminne w bomby ekologiczne, stanowią bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia ludzi i życia zwierząt, wynikających z ich budowy w gruntach, skażono źródła wód pitnych. Tragedia Narodowa, proceder był standardem w Województwie .............. i na obszarze całego kraju, poświadczają też pozwolenia środowiskowe, stosunek prawny posiadam dla obrębu ........... i Gminy .........., z uwagi na powyższe przestępstwa najcięższe w których również jestem poszkodowanym zostaną ujawnione i wyeliminowane, używając wszystkich możliwych instrumentów prawnych, zdefraudowane fundusze zostaną zwrócone. Wójt ........ i jego zastępca .............. powinni mieć zakaz wykonywania jakichkolwiek funkcji publicznych na okres nie krótszy niż 10lat.Panowie nie ogarniają nawet podstaw, gleba to nie jest tylko wierzchnia warstwowa ziemi na której bez odpowiedzialności można stawiać budynki mieszkalne przekształcając grunty rolne na inne cele, nawet z papierkiem rolnika udziału w zorganizowanej grupie przestępczej który dał glejt na wyłudzanie jednej grupie nad obywateli gigantycznych dopłat z Funduszy Unijnych, nie mają o tym co zachodzi pod warstwą wierzchnią w ziemi żadnego pojęcia, o zachodzących tam procesach, w ziemi jest wielkie życie biologiczne nie tylko są korzenie i rośliny, nie można też ślepo wypełniać zadań ze zakresu administracji rządowej Premiera RP Mateusza Morawieckiego , bez jakiejkolwiek odpowiedzialności dla bezpieczeństwa życia, ekologi, nikt o zdrowych zmysłach przeciwko temu nie będzie walczył. W bieżącym roku nadano kolejnym 10 gminom status Miast, bez sieci sanitarno kanalizacyjnej. Każdy pełnoletni obywatel RP powinien mieć równe prawa do prowadzenia działalności gospodarczej rolniczej, Art.2 Traktatu o UE. Przesłanie skargi na adres: Petitions Team Office of the High Commissioner for Human Rights United Nations Office at Geneva 1211 Geneva 10, Switzerland może skutkować również wpisaniem Polski na listę krajów terrorystycznych, zakazanych.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA