PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

We wtorek mija kolejny ważny termin dotyczący PPK

  • Autor: PAP/jk
  • 10 lis 2019 14:04

Najpóźniej do wtorku, 12 listopada, pracodawcy zatrudniający co najmniej 250 pracowników mają czas na zawarcie umowy o prowadzenie Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK) z wybraną instytucją finansową. Zatrudnieni, po podpisaniu w ich imieniu tej umowy, stają się uczestnikami PPK.

We wtorek mija kolejny ważny termin dotyczący PPK
Adobe Stock
REKLAMA
  • Za uruchomienie i wdrożenie PPK odpowiedzialny jest Polski Fundusz Rozwoju (PFR).
  • PFR przypomina, że firmy, które na dzień 31 grudnia 2018 r. zatrudniały ponad 250 pracowników, są zobowiązane do zawarcia umowy o prowadzenie PPK najpóźniej do 12 listopada 2019 r.
  • To kolejny etap wdrażania PPK.

Do 25 września duże firmy miały czas na porozumienie z reprezentacją załogi w sprawie wyboru instytucji finansowej prowadzącej PPK, natomiast 25 października miął termin na zawarcie z taką instytucją umowy na zarządzanie PPK - przypomniano na stronie mojeppk.pl, prowadzonej przez spółkę PFR Portal PPK.

Do 26 października Polski Fundusz Rozwoju otrzymał potwierdzenie o podpisaniu takich umów przez 3871 firm, czyli 97 proc. uczestniczących w tej fazie programu PPK.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: PPK w praktyce. Jak w Tauronie, Budimeksie, Poczcie Polskiej czy w Lidlu radzą sobie z wdrożeniem programu?

"Kolejną datą w harmonogramie tworzenia PPK dla największych pracodawców jest 12 listopada - do tej daty należy zawrzeć umowę o prowadzenie PPK" - napisano.

Umowę o prowadzenie PPK zawiera podmiot zatrudniający w imieniu i na rzecz swoich pracowników z instytucją finansową, z którą wcześniej podpisał umowę o zarządzanie PPK. Osoby zatrudnione, po podpisaniu w ich imieniu tej umowy, stają się uczestnikami PPK. Umowa o prowadzenie będzie określała m.in. szczegółowe warunki gromadzenia środków i zarządzania nimi, deklarowania wpłat dodatkowych czy składania dyspozycji dotyczących gromadzonych środków.

"Pierwsze wpłaty do PPK pracodawca powinien naliczyć i pobrać już od pierwszego wynagrodzenia, wypłaconego po zawarciu umowy o prowadzenie o PPK. Wpłaty należy przekazać do instytucji finansowej począwszy od miesiąca następującego po miesiącu, w którym zawarto umowę o prowadzenie PPK" - napisano.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: We wtorek mija kolejny ważny termin dotyczący PPK

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • kasandra 2019-11-17 10:22:29

    Skoro firmy mają ważny termin by coś do tego dnia zrobić to jest oczywiste że tego nie przeoczą. Zresztą w perspektywie to tutaj też chodzi o docenienie swoich pracowników, także nie mogą powiedzieć że czegoś nie zrobią bo za dużo mieliby do stracenia

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA