×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Ważne zmiany w urlopach już obowiązują. Będzie więcej czasu na wykorzystanie wolnego

  • KDS
  • 2 lut 2023 13:38

Od 1 lutego weszły w życie zmiany w systemie pieczy zastępczej. Wraz z nimi zmieniły się zasady udzielania urlopów ojcowskich, rodzicielskich i macierzyńskich. Na czym polegają zmiany i kogo dokładnie dotyczą?

Ważne zmiany w urlopach już obowiązują. Będzie więcej czasu na wykorzystanie wolnego
Od 1 lutego 2023 roku czas na wybranie urlopów przez pracowników, którzy wzięli dziecko na wychowanie, został wydłużony do ukończenia przez dziecko 14 lat. (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Zmiany, które weszły w życie 1 lutego mają spowodować, że więcej dzieci będzie otrzymywało opiekę świadczoną w rodzinnych formach, np. poprzez rodzinę zastępczą, niż w placówkach instytucjonalnych.

Jedną z nowości, która ma zachęcić rodziny do podjęcia się opieki nad dziećmi, jest wydłużenie czasu na skorzystanie z urlopów przewidzianych na opiekę nad dziećmi.

W ustawie wprowadzono bowiem zmiany w zakresie prawa do urlopu ojcowskiego, urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego przysługujących pracownikowi, który przyjął dziecko na wychowanie i wystąpił do sądu opiekuńczego z wnioskiem o wszczęcie postępowania w sprawie przysposobienia dziecka. Uprawnienia te w poprzednim stanie prawnym przysługiwały zasadniczo do ukończenia przez dziecko 7 lub w wyjątkowych sytuacjach do 10 lat.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ważne zmiany w urlopach już obowiązują. Będzie więcej czasu na wykorzystanie wolnego

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA