PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Ważna zmiana w rozliczeniu podatku dochodowego. Sprawdź nowe terminy

  • Autor: PAP/KDS
  • 29 gru 2022 17:58

Ryczałt za grudzień 2022 r. oraz za ostatni kwartał 2022 r. jest płatny do końca lutego 2023 r.; w kolejnych latach ryczałt będzie płatny do 20. stycznia następnego roku podatkowego - poinformował w czwartek resort finansów.

Ważna zmiana w rozliczeniu podatku dochodowego. Sprawdź nowe terminy
Od rozliczenia za 2022 r. obowiązuje nowy termin dla zeznań PIT-28 i PIT-28S, składanych przez podatników opłacających ryczałt od przychodów ewidencjonowanych (Fot. Pixabay)
REKLAMA

Ministerstwo Finansów poinformowało w czwartek na swojej stronie internetowej o zmianie terminów rozliczenia zryczałtowanego podatku dochodowego.

Przypomniano, że od rozliczenia za 2022 r. obowiązuje nowy termin dla zeznań PIT-28 i PIT-28S, składanych przez podatników opłacających ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Dotychczas PIT-28 i PIT-28S były składane od 15 lutego do końca lutego roku następującego po roku podatkowym.

Jak wyjaśniono, po zmianie zeznania te będą składane od 15 lutego do 30 kwietnia roku następującego po roku podatkowym. "Dzięki tej zmianie zrównaliśmy terminy rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych dla wszystkich podstawowych form opodatkowania (tj. PIT-28, PIT-28S, PIT-36, PIT-36S, PIT- 36L, PIT-36LS, PIT-37, PIT-38 i PIT-39). Za 2022 r. końcowy termin złożenia zeznań przypada 2 maja 2023 r." - wskazano.

Czytaj więcej: Inflacja napędza podwyżki. 17 menedżerów o tym, jak radzić sobie z presją płacową

Ministerstwo dodało, że termin płatności ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych za grudzień 2022 r. oraz za ostatni kwartał 2022 r. został określony w przepisie przejściowym ustawy "Niskie podatki". Zgodnie z nim ryczałt za grudzień 2022 r. oraz za ostatni kwartał 2022 r. jest płatny do końca lutego 2023 r.

Jak wskazano, począwszy od rozliczenia za 2023 r. ryczałt za grudzień oraz za ostatni kwartał roku podatkowego będzie płatny do 20. stycznia następnego roku podatkowego, analogicznie jak w przypadku zaliczek opłacanych przez przedsiębiorców według skali podatkowej lub podatku liniowego.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ważna zmiana w rozliczeniu podatku dochodowego. Sprawdź nowe terminy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA