PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Wąsik: Osoby, które kompromitowały wymiar sprawiedliwości muszą odejść

W sądownictwie potrzebna jest zmiana systemowa. Tu nie chodzi wyłącznie o wymianę nazwisk (sędziów - red.). Chodzi o stworzenie takiego systemu, który sprawi, że sądy nie będą zamkniętą kastą, że będzie jakiś nadzór suwerena nad tym poprzez Krajową Radę Sądownictwa wybieraną po części przez parlament - powiedział sekretarz stanu w kancelarii premiera Maciej Wąsik.

  • Autor: PAP/AT
  • 26 wrz 2017 9:30
Wąsik: Osoby, które kompromitowały wymiar sprawiedliwości muszą odejść
Ustawy dot. Sądu Najwyższego i KRS zawetowane przez Andrzeja Dudę były dobre, ale prezydent ma prawo mieć inne zdanie - uważa Maciej Wąsik (fot.pixabay.com)
REKLAMA

• W opinii Wąsika ustawy dot. Sądu Najwyższego i KRS zawetowane przez Andrzeja Dudę były dobre, ale prezydent ma prawo mieć inne zdanie.

• Najważniejsze jest to, że jest pewien dialog, że jest pewna rozmowa i można powiedzieć, że różne drogi, kierunek ten sam.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Musimy stworzyć taką sytuację, żeby nowe ustawy dotyczące SN i KRS były kompromisem pomiędzy stanowiskiem PiS a stanowiskiem prezydenta, do którego oczywiście ma prawo - powiedział Wąsik.

Wąsik podkreślił w Telewizji Republika, że w jego opinii ustawy dot. Sądu Najwyższego i KRS zawetowane przez Andrzeja Dudę były dobre, ale prezydent "ma prawo mieć inne zdanie". Podkreślił, że opinia publiczna jest przekonana, że sądownictwo wymaga reform.

Komentując zaprezentowane przez prezydenta założenia projektów dotyczących Krajowej Rady Sądownictwa oraz Sądu Najwyższego, Wąsik powiedział, że "jest tutaj duże pole do dyskusji i być może będą jakieś propozycje korekty". "Najważniejsze jest to, że jest pewien dialog, że jest pewna rozmowa i można powiedzieć, że różne drogi, kierunek ten sam" - powiedział.

"My musimy stworzyć taką sytuację, żeby nowe ustawy były kompromisem pomiędzy stanowiskiem PiS a stanowiskiem prezydenta, do którego oczywiście ma swoje prawo. Myślę, że ten kompromis będzie społecznie akceptowalny i wprowadzi realną zmianę w wymiarze sprawiedliwości" - powiedział Wąsik.

Propozycja prezydenta jest reformą głęboką - mówi Wąsik (Maciej Wąsik, fot.twitter.com/wasikmaciej)
Propozycja prezydenta jest reformą głęboką - mówi Wąsik (Maciej Wąsik, fot.twitter.com/wasikmaciej)
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Wąsik: Osoby, które kompromitowały wymiar sprawiedliwości muszą odejść

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA