PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

W Londynie był przeciek. Rząd chce ostrej polityki migracyjnej po Brexicie

Poufny dokument, do którego dotarły brytyjskie media sugeruje, że Londyn będzie mocno negocjował z UE w sprawie swobody przepływu osób. Rolę po Brexicie ma odgrywać duża kontrola na granicy, którą wzbogacą także wymagania wobec chcących zatrudniać obcokrajowców.

W Londynie był przeciek. Rząd chce ostrej polityki migracyjnej po Brexicie
Adobe Stock
REKLAMA

• Brytyjskie media wieszczą wręcz koniec swobody przepływu osób z Unii do Wielkiej Brytanii.

• Za główny cel Londyn ma stawiać sobie zatrzymanie w Wielkiej Brytanii dobrze wykwalifikowanych pracowników. Sugeruje się w obszernym dokumencie, że nawet wobec firm chcących zatrudniać obcokrajowców będą stosowane testy potwierdzające ich potrzeby ekonomiczne.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Na negocjacyjnym horyzoncie tymczasem majaczą kolejne zapowiedzi z Londynu. Ministrowie brytyjscy mówili latem o wyjściu z wspólnego rynku i unii celnej.

 

Trudno przewidzieć, jakie będą konsekwencje trwających negocjacji w sprawie Brexitu. Przypomnijmy, że traktaty europejskie dają zaledwie dwa lata Londynowi i Brukseli na dojście do porozumienia a czas ten już się kurczy. Liczy się od marca br., kiedy Theresa May formalnie wystąpiła o opuszczenie UE.

Jeśli wierzyć informacjom brytyjskich mediów, Londyn szykuje się na mocne starcie, bo wrześniowy przeciek w brytyjskiej stolicy sugeruje mocne stanowisko Londynu, zwłaszcza w sprawie osób chcących pracować za kanałem La Manche.

Czytaj też: Wielka Brytania traci pracowników zagranicznych, w tym Polaków

We wtorek (5 września) do niektórych brytyjskich redakcji dotarł poufny dokument rządowy zatytułowany: "Granice, migracja i obywatelstwo po opuszczeniu przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej." Choć dokument jest tylko szkicem stanowiska, sugeruje mocną linię negocjacji Londynu z Brukselą.

"Koniec swobodnego przepływu osób"

Najdalej idzie w opisie "The Times", który krzyczał na stronach internetowych, że po Brexicie nastanie "natychmiastowy koniec swobody przepływu osób" między kontynentem a Wielką Brytanią.

- Zjednoczone Królestwo przedstawi Unii rygorystyczne ograniczenia dotyczące migrujących po Brexicie, - pisał "The Times." - Ich głównym celem będzie zatrzymanie wysoko wykwalifikowanych pracowników za dwa lata a zniechęcenie (do migracji) wykonujących proste prace.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: W Londynie był przeciek. Rząd chce ostrej polityki migracyjnej po Brexicie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA