Velux odpowiada Fakro: Wspieramy rozwój polskiej produkcji. Zatrudniamy 3,5 tys. Polaków

Fakro zarzuca duńskiej spółce Velux nieuczciwą konkurencję. Ta jednak zapewnia, że zarzuty są bezpodstawne, a firma wspiera rozwój polskiej produkcji.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Velux odpowiada Fakro: Wspieramy rozwój polskiej produkcji. Zatrudniamy 3,5 tys. Polaków

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

15 lip 2016 11:39


Polski producent okien dachowych Fakro zarzuca duńskiej grupie Velux nieuczciwą konkurencję. Oskarża ją m.in. o stosowanie cen drapieżnych, nierówne traktowanie partnerów handlowych czy zawieranie umów na wyłączność (więcej na ten temat znajdziesz tutaj).

Velux odpiera zarzuty

Z kolei Velux twierdzi, że spółka Fakro już od 2008 r. dezinformuje opinię publiczną, jakoby grupa ograniczała działalność polskiego producenta okien w sposób niezgodny z prawem.

- Te zarzuty są nieprawdziwe. Grupa Velux nie podejmowała i nie podejmuje działań sprzecznych z regułami konkurencji i nigdy nie stwierdzono wobec nas naruszeń prawa konkurencji. W Polsce, Unii Europejskiej i na innych rynkach grupa Velux rywalizuje z konkurentami, w tym z Fakro, na uczciwych rynkowych zasadach zgodnie z krajowymi i europejskimi przepisami – pisze spółka w oświadczeniu przesłanym do redakcji PulsHR.pl.

Kontrole Komisji Europejskiej

Jak podkreślają przedstawiciele firmy Velux, przeprowadzone przez Komisję Europejską kontrole praktyk gospodarczych spółki nie doprowadziły nigdy do stwierdzenia jakichkolwiek naruszeń ani nawet podejrzeń działań antykonkurencyjnych.

- W naszym przekonaniu działanie Fakro ma na celu oczernianie grupy Velux w oczach opinii publicznej. Postępowanie Fakro oceniamy jako nieuczciwe – czytamy w oświadczeniu firmy.

Duńska spółka zaznacza, że w 2008 roku została poddana kontroli przez Komisję Europejską. Była ona przeprowadzana jednocześnie w kilku siedzibach, w tym w centrali grupy. KE nie stwierdziła naruszeń prawa konkurencji i sprawa została zakończona.

- Od 2012 roku Komisja Europejska rozpatruje kolejną skargę złożoną przez Fakro. Komisja ponownie przeprowadziła wnikliwe dochodzenie, zbierając szczegółowe informacje o działaniach gospodarczych grupy Velux. Postępowanie ciągle trwa, ale jesteśmy przekonani, że zakończy się podobnymi wnioskami, jak poprzednie – zaznacza duńska firma.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.