Ustawa o podatku dochodowym po zmianach. Są korzyści dla rodzin

Wprowadzona zostanie nowela podwyższająca o 20 proc. ulgi podatkowe na trzecie i kolejne dziecko. Ustawa ma zachęcać także do podejmowania pracy, bo obniża klin podatkowy dla tych gorzej zarabiających.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ustawa o podatku dochodowym po zmianach. Są korzyści dla rodzin

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

24 lis 2014 18:17


- Przed nami nowa, lepsza ulga prorodzinna, z której skorzysta milion rodzin, dwa miliony dzieci. 97 proc. polskich rodzin, które płacą podatek PIT, będzie mogło w pełni skorzystać z tej nowej ulgi podatkowej - zapowiada minister finansów, Mateusz Szczurek.

Czytaj też: Wyższe wykształcenie nie równa się wyższym zarobkom? To mit

Dodaje on także, że nowe rozwiązania nie tylko nagradzają za posiadanie dzieci, ale także zachęcają do podejmowania pracy. - Ustawa bardzo obniża klin podatkowy dla tych gorzej zarabiających - mówi Szczurek.

Chodzi o nowelizację ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw, przygotowaną w resorcie finansów. Dzięki ustawie ulga na trzecie dziecko wzrośnie z 1668 zł do 2 tys. zł, a na kolejne dzieci z 2 tys. 224 zł do 2 tys. 700 zł. Zgodnie z nowymi przepisami podatnicy będą mogli rozliczyć przyznane ulgi w rozliczeniach podatkowych za 2014 r.

Ponadto po zmianach podatnik, który obecnie płaci zbyt niski podatek, by odliczyć pełną ulgę, będzie mógł otrzymać zwrot kwoty, która będzie stanowiła różnicę między przysługującym mu pełnym odliczeniem a kwotą odliczoną - w zeznaniu podatkowym.

Czytaj też: Zamiast waloryzacji emerytur, mniejsze podatki?

Zwrot nie będzie mógł przekroczyć łącznej kwoty zapłaconych przez podatnika składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne.
 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.