PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Ustawa covidowa odroczona. Posiedzenie Komisji Zdrowia przeniesione

W poniedziałek (31 stycznia) na posiedzeniu sejmowej Komisji Zdrowia miało odbyć się pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o szczególnych rozwiązaniach dotyczących ochrony życia i zdrowia obywateli w okresie epidemii COVID-19. Niestety tak się nie stało. Posłowie mają zająć się nim we wtorek (1 lutego).

  • jk
  • 31 sty 2022 17:59
Ustawa covidowa odroczona. Posiedzenie Komisji Zdrowia przeniesione
Według nowych przepisów pracownikowi będzie przysługiwało prawo do nieodpłatnego testu, a pracodawca będzie mógł żądać jego wyniku (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Posiedzenie sejmowej Komisji Zdrowia, na którym ma być przeprowadzone pierwsze czytanie projektu ustawy o szczególnych rozwiązaniach dotyczących ochrony życia i zdrowia obywateli w okresie epidemii COVID-19, zostało odroczone do wtorku do godz. 15.
  • Wniosek o zamknięcie posiedzenia Komisji Zdrowia, które rozpoczęło się o godz. 17., złożył poseł Rajmund Miller (KO). Głosowało 39 posłów, za było 20, przeciw - 19.
  • - Dla mnie jest dość oczywiste, że nie ma sensu procedowanie tej ustawy dzisiaj, jeżeli nie będzie przedstawicieli ministerstwa - komentuje Katarzyna Lubnauer (KO).

Poseł Rajmund Miller (KO)  złożył wniosek o zamknięcie posiedzenia Komisji Zdrowia do jutra (1 lutego) do godziny 15.00. Głosowało 39 posłów - 20 było za, a 19 przeciw.

Był to drugi formalny wniosek o odroczenie posiedzenia. Wcześniej podobny wniosek przedłożył poseł Jan Szopiński (Lewica), a poparła go Katarzyna Lubnauer (KO).

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Dla mnie jest dość oczywiste, że nie ma sensu procedowanie tej ustawy dzisiaj, jeżeli nie będzie przedstawicieli ministerstwa. Jeżeli te rozwiązania - choć mam nadzieję, że tak się nie stanie - weszłyby w życie, to ktoś musi je zrealizować. Jeżeli mówimy o tym, że trzeba dziennie robić ok. 2 mln testów - ustawa zakłada, że wszyscy pracujący Polacy będą testować się raz w tygodniu - to trzeba zorganizować taką liczbę punktów testujących, żeby było to realne. W tej chwili mamy sytuację, że jeśli któryś z Polaków chce się przetestować, to bardzo często musi pokonać wiele kilometrów zanim znajdzie punkt, w którym może wykonać test. Wiemy że tylko ok. 100 aptek na ponad 13 tys. placówek zdecydowało się na to, by włączyć się w tego typu program. Bez ministra i bez odpowiedzi, czy realizowanie tego programu jest możliwe, dzisiejsze obrady nie mają sensu - zauważa posłanka. 

Wniosek ten został jednak odrzucony (39 głosów - 19 za, 20 przeciw). Wcześniej natomiast posiedzenie komisji przesunięto z godz. 16.00 na 17.00 z powodu braku przedstawiciela Ministerstwa Zdrowia.

Darmowe testy dla pracowników

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ustawa covidowa odroczona. Posiedzenie Komisji Zdrowia przeniesione

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA