PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Ustawa covidowa była "jedną z najgłupszych ustaw"

Projekt ustawy o testowaniu pracowników pod kątem zakażenia SARS-CoV-2 w ogóle nie powinien być procedowany w Sejmie; to głupia ustawa - podkreśliła w środę wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (KO).

  • Autor: PAP/JP
  • 2 lut 2022 12:26
Ustawa covidowa była "jedną z najgłupszych ustaw"
Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)
REKLAMA

Sejm we wtorek odrzucił projekt ustawy o testowaniu pracowników pod kątem zakażenia SARS-CoV-2 autorstwa posłów PiS, umożliwiającej pracownikom nieodpłatne testowanie w kierunku SARS-CoV-2, a pracodawcom żądanie informacji o negatywnym wyniku tego testu. Wcześniej sejmowa komisja zdrowia przyjęła wniosek o odrzuceniu projektu ustawy w pierwszym czytaniu.

Za przyjęciem wniosku o odrzucenie projektu głosowało w Sejmie 253 posłów, przeciw 152, wstrzymało się 37. Za odrzuceniem projektu ustawy covidowej było 24 posłów PiS, 37 wstrzymało od głosu.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Kidawa-Błońska w środę wzięła udział w dyskusji "Dobra edukacja, wolna kultura, nowe pokolenie" zorganizowanej w Lublinie przez Sekretariat Samorządowy Platformy Obywatelskiej oraz Instytut Obywatelski.

Podczas konferencji prasowej poprzedzającej spotkanie wicemarszałek Sejmu odniosła się do wtorkowego głosowania w sprawie projektu ustawy covidowej, który przewidywał umożliwienie pracownikom nieodpłatne testowanie w kierunku SARS-CoV-2, a pracodawcom żądanie informacji o negatywnym wyniku tego testu.

"Ta głupia ustawa w ogóle nie powinna być procedowana w Sejmie" - oceniła Kidawa-Błońska. "To była jedna z najgłupszych ustaw, z jakimi miałam do czynienia w Sejmie" - podkreśliła.

Zdaniem wicemarszałek Sejmu, wtorkowe głosowanie pokazało, że prezes PiS Jarosław Kaczyński wie, "że nie może liczyć na Zjednoczoną Prawicę i nie będzie mógł za każdym razem realizować swoich pomysłów". "To jest problem dla pana prezesa" - zaznaczyła.

"Opozycja będzie za każdym razem piętnowała i pokazywała głupie i niemądre rozwiązania, rozwiązania szkodliwe, ale za cały chaos odpowiada wyłącznie prezes Kaczyński" - powiedziała Kidawa-Błońska.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ustawa covidowa była "jedną z najgłupszych ustaw"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA