Urzędy pracy będą działać sprawniej?

Bezrobotni wezmą udział w pilotażu "Partnerstwo dla pracy". Powstał on z myślą o wypracowaniu odpowiedniej współpracy między wojewódzkimi i powiatowymi urzędami pracy i agencjami zatrudnienia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Urzędy pracy będą działać sprawniej?

PODZIEL SIĘ


Autor: DB

20 lut 2013 16:29


Wszystko po to, by stworzyć dobry system aktywizacji bezrobotnych. Przetestowany zostanie polski model zlecania usługi aktywizacyjnej - inspirowany rozwiązaniami w zakresie współpracy służb zatrudnienia z podmiotami niepublicznymi w innych krajach oraz wypracowanymi rozwiązaniami krajowymi - informuje MPiPS.

Ocenione zostaną nowe rozwiązania w zakresie kontraktowania usługi aktywizacyjnej, w szczególności wypracowane zostaną zasady szczegółowe i rozwiązania konieczne dla systemowego wdrożenia tego rozwiązania na polskim rynku pracy.

Pilotaż odbędzie się w województwie mazowieckim, podkarpackim i dolnośląskim. Jako klucz do ich wypełnienia posłużyły dwa czynniki - średni czas pozostawania bez pracy i liczba bezrobotnych powyżej 50 lat. Obejmie on łącznie 2 952 bezrobotnych. Więcej informacji na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.