Upały: Kierowcy ciężarówek nie chcą postojów w weekendy

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce zwróciło się do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju o odwołanie zakazu jazdy ciężarówek w weekendy, na który przewidywane są upały.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Upały: Kierowcy ciężarówek nie chcą postojów w weekendy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

14 sie 2015 6:57


Upały dają się we znaki wszystkim bez mała kierowcom, również tym prowadzącym pojazdy powyżej 12 ton. Jednak ich uciążliwości mają też nieco inny charakter - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Kierowcy zmęczeni przestojem

Rzecz w tym, że kierowcy ci chcą jeździć i to wtedy, gdy obowiązuje ich weekendowy postój (w piątki od godz. 18 do 22, w soboty i niedziele w godz. 8 - 22). Czas ten spędzają na ogół na parkingach, śpią w samochodach, w których nie zawsze warunki są komfortowe. W rezultacie przystępują do pracy zmęczeni, co przekłada się na zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Dlatego Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce zwróciło się do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju o odwołanie zakazu jazdy ciężarówek w najbliższy i każdy następny weekend, na który przewidywane byłyby upały. We Francji i na Węgrzech już tak zrobiono.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.