PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Unia Europejska. Pomysły pracownicze Junckera podobają się OPZZ

  • Autor: GP
  • 15 wrz 2017 14:30

OPZZ w stanowisku po środowym (13 września) wystąpieniu o stanie Unii pisał: - W pełni popieramy propozycję ustanowienia Europejskiego Urzędu ds. Inspekcji Pracy.

Unia Europejska. Pomysły pracownicze Junckera podobają się OPZZ
Adobe Stock
REKLAMA

• Wspomniany urząd jest jednym z kluczowych pomysłów Komisji Europejskiej (KE), które przedstawił w środę kierujący Komisją Jean Claude-Juncker.

• Dla OPZZ równie ważne są propozycje Junckera dotyczące przemysłu. Jan Guz liczy, że w strategii mówiącej o przemyśle uwzględnione zostaną także racje polskie i specyfika polskiej gospodarki.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

 

Szef Komisji Europejskiej wygłosił w środę 13 września przemówienie o stanie Unii Europejskiej. Baczną uwagę na kwestie pracownicze, o jakich mówił Jean Claude-Juncker, zwróciły związki zawodowe.

Polityk mówił w środę, że nie może istnieć różnicowanie pracowników w Europie i KE będzie o taki stan walczyć.

Juncker zapowiedział także utworzenie unijnego urzędu nadzoru prawa pracy, który miałby się zajmować m.in. egzekwowaniem przepisów dotyczących pracowników delegowanych z jednego państwa UE do drugiego. Jak tłumaczył eurokrata, nowy urząd miałby zapewnić, że wszystkie zasady dotyczące delegowania pracowników są w UE przestrzegane.

Stanowisko OPZZ

Z zadowoleniem do takich zapowiedzi podchodzi ogólnopolskie porozumienie związków zawodowych (OPZZ). Jan Guz, przewodniczący OPZZ podkreślił:

- W pełni popieramy propozycję ustanowienia Europejskiego Urzędu ds. Inspekcji Pracy, mającego na celu nadzór nad przestrzeganiem praw pracowniczych wszystkich pracowników w Europie. Mamy nadzieję, że związki zawodowe, już od etapu wstępnego planowania, będą aktywnie włączone w tworzenie tego urzędu.

OPZZ wspiera również propozycję stworzenia Europejskiej Strategii na rzecz Przemysłu, którą także ujęto w propozycji Junckera. OPZZ ocenia, że jest to przede wszystkim ważne dla Polski, gdzie przemysł jest jednym z najważniejszych dziedzin gospodarki narodowej, nie tylko pod względem ilości zatrudnionych pracowników, udziału w PKB, jak również jeśli chodzi o wpływ na poziom eksportu.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Unia Europejska. Pomysły pracownicze Junckera podobają się OPZZ

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA