UE zaniepokojona warunkami pracy w Bangladeszu

Po katastrofie w fabryce odzieży w Bangladeszu, w której zginęły setki ludzi, Unia Europejska wyraziła we wtorek poważne zaniepokojenie warunkami pracy w tym kraju i poinformowała, iż rozważa działania na rzecz ich poprawy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

UE zaniepokojona warunkami pracy w Bangladeszu

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

1 maj 2013 20:36


UE jest największym partnerem handlowym Bangladeszu. Odzież wyrabiana w zawalonej fabryce miała trafić do sprzedaży w Europie i Kanadzie.

"Unia Europejska obecnie rozważa odpowiednie działania, m.in. poprzez System Preferencji Generalnych (GSP), dzięki któremu Bangladesz ma w tej chwili bezcłowy i bezkwotowy dostęp do unijnego rynku (...) w ramach odpowiedzialnego zarządzania łańcuchem dostaw także z krajów rozwijających się" - brzmiało oświadczenie biur szefowej unijnej dyplomacji Catherine Ashton i komisarza ds. handlu Karela de Guchta.

Również odbiorcy w Kanadzie planują określenie zasad, na jakich dostarczane będą produkty z Bangladeszu. W czasie nadzwyczajnego posiedzenia kanadyjskiej Rady ds. Handlu Detalicznego, reprezentującej 43 tys. sklepów, omówiono plany współpracy z organizacjami międzynarodowymi oraz banglijskim rządem, a także próbowano znaleźć sposoby dotyczące poprawy bezpieczeństwa w przemyśle odzieżowym w Bangladeszu.

W fabryce odzieży w pobliżu stolicy Bangladeszu, która zawaliła się 24 kwietnia, zginęło co najmniej 390 ludzi. Katastrofa jest najtragiczniejszym wypadkiem, jaki kiedykolwiek wydarzył się w przemyśle włókienniczym tego kraju.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.