Tuż po świętach posiedzenie Rady Ochrony Pracy

• We wtorek (29 marca) odbędzie się posiedzenie Rady Ochrony Pracy.
• Tematem obrad będzie m.in. ocena skali zajwiska zawierania umów cywilnoprawnych i zatrudnienia w szarej strefie.
• Omówiony zostanie również stan realizacji programu "Poprawa bezpieczeństwa i warunków pracy".
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Tuż po świętach posiedzenie Rady Ochrony Pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: parlamentarny.pl

25 mar 2016 15:44


Obrady Rady Ochrony Pracy z udziałem m.in. parlamentarzystów, przedstawicieli premiera, związków zawodowych i pracodawców są zaplanowane na wtorek (29 marca) w Centralnym Instytucie Ochrony Pracy – Państwowym Instytucie Badawczym.

Tematem obrad będzie stan realizacji wieloletniego programu "Poprawa bezpieczeństwa i warunków pracy", którego celem jest stworzenie innowacyjnych rozwiązań organizacyjnych i technicznych służących rozwojowi zasobów ludzkich. Chodzi także o opracowanie nowych technologii, metod i systemów zarządzania, które przyczyniłyby się m.in. do zmniejszenia liczby wypadków przy pracy, chorób zawodowych oraz związanych z nimi strat ekonomicznych i społecznych.

Podczas posiedzenia Rada ma też podsumować rozpoczętą na lutowym posiedzeniu dyskusję dotyczącą oceny skali zjawiska zawierania umów cywilnoprawnych i zatrudnienia w szarej strefie. Planowane jest przyjęcie stanowiska w tej sprawie - zostanie ono przesłane do właściwych instytucji. Tematem obrad będą też programy wspierania poprawy warunków pracy realizowane przez ZUS w ramach funduszu prewencji wypadkowej, w tym dofinansowania działań na rzecz utrzymania zdolności do pracy przez cały okres aktywności zawodowej.

Więcej czytaj na parlamentarny.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.