Trener odmówił pracy z grupą zrzeszającą homoseksualistów. Został skazany

Trener krav magi odmówił prowadzenia treningów grupie ludzi ze stowarzyszenia Stonewall, która zrzesza homoseksualistów. Sąd uznał go za winnego wykroczenia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Trener odmówił pracy z grupą zrzeszającą homoseksualistów. Został skazany

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

29 mar 2018 10:10


Robert K., trener krav magi z Poznania, odmówił prowadzenia treningów grupie ludzi ze stowarzyszenia Stonewall. Ci uznali to za przejaw homofobii i donieśli policji - podaje "Gazeta Polska Codziennie". Sąd uznał mężczyznę za winnego wykroczenia - informuje gazeta.

W Poznaniu działa grupa Stonewall, która zrzesza homoseksualistów. Według informacji "GPC" kilkanaście osób z tej grupy chciało wziąć udział w treningach krav magi. Instruktor początkowo rzekomo zgodził się na zajęcia, ale po kilku dniach odmówił - czytamy w artykule.

W sprawie odmowy udzielania lekcji krav magi osobom ze stowarzyszenia LGBT została poinformowana policja, interweniował także rzecznik praw obywatelskich. Proces w tej sprawie toczył się przed Sądem Rejonowym w Poznaniu. Wyrok zapadł w zeszłym tygodniu - Rober K. został uznany za winnego wykroczenia, ale odstąpiono od wymierzenia kary. Mec. Aleksander Kowzan uważa, że sąd próbował wydać "salomonowy wyrok", z którym on oraz jego klient, Robert K., nie zgadzają się. "Czekamy na pisemne uzasadnienie, ale na pewno zostanie zaskarżony" - zaznaczył pełnomocnik trenera.

Czytaj też: Środowisko LGBT w pracy: Większość wciąż "siedzi w szafie", bo boi się być sobą

Mec. Kowzan zapowiedział, że jeżeli wyrok z Poznania w sprawie trenera Roberta K. zostanie utrzymany w mocy, to nie wyklucza zwrócenia się w tej sprawie "do instytucji międzynarodowych".

"GPC" przypomina, że winnym wykroczenia - ale bez kary - został uznany przez sąd także drukarz z Łodzi, Adam J., który odmówił wydrukowania plakatów stowarzyszeniu LGBT, ponieważ uznał je za sprzeczne ze swoimi poglądami. We wrześniu zeszłego roku minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro ogłosił, że złoży kasację. W oświadczeniu napisał, że stoi "po stronie wolności - gospodarczej i sumienia". Według informacji "GPC" termin rozprawy z udziałem Adama J. nie został jeszcze wyznaczony.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Pomocny 2018-04-14 22:12:28

Poglady sa bardzo rozne. Jegdnak zastosowanie logiki prowadzi do wniosku, ze co najwyzej jeden moze byc prawdziwy. Warto sprawdzic : czyzdrowiejestnajwazniejsze blogspot com