The Sun popiera Brexit: Wielka Brytania powinna wybierać sobie najlepszych migrantów

• Brytyjski dziennik "The Sun" opowiedział się za wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.
• Pozostanie w UE będzie zł ze względu na imigrację, rynek pracy, pensje - pisze "The Sun".
• Musimy uwolnić się od dyktatorskiej Brukseli - zaapelowali dziennikarze gazety.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

The Sun popiera Brexit: Wielka Brytania powinna wybierać sobie najlepszych migrantów

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

14 cze 2016 15:10


Artykuł prezentujący linię redakcyjną "The Sun" został opublikowany na pierwszej stronie wtorkowego wydania. Jego tytuł - "BeLEAVE in Britain" - jest grą słów opartą na "Believe in Britain" (Uwierz w Wielką Brytanię) i "leave" (opuścić, wyjść).

"W 43-letniej historii brytyjskiego członkostwa Unia Europejska udowodniła, że jest coraz bardziej chciwa, marnująca zasoby, zastraszająca i niebywale niekompetentna w sytuacjach kryzysowych. W przyszły czwartek (23 czerwca odbędzie się referendum w sprawie dalszego członkostwa W. Brytanii w UE - red.) możemy naprawić ten ogromny i historyczny błąd przy urnach wyborczych" - zaapelowali dziennikarze tabloidu.

Czytaj też: Brexit postawi pod ścianą tysiące Polaków pracujących w Anglii

Wielka Brytania - jak podkreślili - może być poza Wspólnotą "bogatsza, bezpieczniejsza i wreszcie wolna, zdolna samodzielnie decydować o swojej przyszłości, tak jak Stany Zjednoczone, Kanada, Australia, Nowa Zelandia i wiele innych wspaniałych demokracji, i tak jak my, jako pierwsi, robiliśmy to przed wiekami".

Gazeta oceniła jednocześnie, że przyszłość kraju w UE "wygląda słabo", bo w ciągu "kilku krótkich lat będziemy pochłonięci przez bezwzględnie ekspansywne państwo federalne pod niemiecką dominacją".

"Pozostanie (w UE) będzie złe (dla Wielkiej Brytanii) ze względu na imigrację, rynek pracy, pensje i wpływ tego wszystkiego na nasz sposób życia. (...) Będziemy bezsilni, nie mogąc obniżyć masowej imigracji, która zaniża wynagrodzenia i stanowi katastrofalne obciążenie dla naszych szkół, szpitali, dróg i zasobów mieszkaniowych" - napisał "The Sun", wskazując na trudną sytuację gospodarczą w Grecji, Włoszech i Hiszpanii oraz ryzyko związane z możliwym rozszerzeniem Wspólnoty w przyszłości o Albanię, Czarnogórę, Macedonię, Serbię i Turcję.

Czytaj też:Tusk: Brexit potrwałby siedem lat

Tabloid skrytykował również kampanię za pozostaniem kraju w UE, pisząc, że składa się z "(przedstawicieli) korporacyjnego establishmentu, aroganckich eurofilów i zagranicznych banków, które próbują nas wystraszyć wizją życia poza Wspólnotą". "To paskudna, cyniczna, obraźliwa kampania, poniżej godności Wielkiej Brytanii" - oceniła gazeta.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.