PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Toolex 2022

Toolex 2022

Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE
 • Nowy Przemysł
 • Tech & Job
 • Oil Expo
TERAZ TRANSMITUJEMY

Edukacja. Kompetencje przyszłości

TFI Allianz Polska: Partycypacja w PPK wynosi prawie 40 proc.

 • Autor: PAP/AT
 • 29 lis 2019 13:34

Podpisaliśmy umowy o zarządzanie ze 124 instytucjami, które zatrudniają ok. 100 tys. pracowników. Na dzień 25 listopada w naszych PPK mamy ok. 39 tys. uczestników, co oznacza, że partycypacja wynosi prawie 40 proc. - powiedziała Anna Bąkała z zarządu TFI Allianz Polska.

TFI Allianz Polska: Partycypacja w PPK wynosi prawie 40 proc.
Adobe Stock
REKLAMA
 • Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Allianz Polska podpisało ze 124 instytucjami zatrudniającymi ok. 100 tys. pracowników, umowy na zarządzanie Pracowniczymi Planami Kapitałowymi - poinformowało Towarzystwo.
 • Jak dodano partycypacja w PPK wynosi ok. 40 proc.
 • Umowy na zarządzanie PPK towarzystwo podpisało m.in. z siecią Rossmann SDP, Mercedes-Benz Polska, Bawaria Motors, Rainbow Tours, Nałęczów Zdrój, Vive Textile Recycling, Euler Hermes.

"Podpisaliśmy umowy o zarządzanie ze 124 instytucjami, które zatrudniają ok. 100 tys. pracowników. Na dzień 25 listopada w naszych PPK mamy ok. 39 tys. uczestników, co oznacza, że partycypacja wynosi prawie 40 proc." - powiedziała cytowana w komunikacie Anna Bąkała z zarządu TFI Allianz Polska.

Wśród klientów TFI Allianz Polska znalazły się firmy z sektorów: handel, produkcja, logistyka, motoryzacja, usługi, informatyka, finanse.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Umowy na zarządzanie PPK towarzystwo podpisało m.in. z siecią Rossmann SDP, Mercedes-Benz Polska, Bawaria Motors, Rainbow Tours, Nałęczów Zdrój, Vive Textile Recycling, Euler Hermes.

TFI Allianz zarządza także PPK dla pracowników spółek z grupy Allianz w Polsce.

"Partycypacja w poszczególnych spółkach jest bardzo wysoka, średnio ok. 83 proc., a w samym TFI 93 proc." - napisano.

Czytaj też: Jak się dorwać do kasy z PPK?

Towarzystwo przekazało, że 19 listopada TFI Allianz Polska uruchomiło pierwsze notowania ośmiu subfunduszy Allianz Plan Emerytalny i rozpoczęło inwestowanie pierwszych środków klientów PPK.

"Teraz nasze działania skupione będą wokół prezentacji ofert kolejnej grupie przedsiębiorców" - przekazała Bąkała.

PPK to dobrowolny i powszechny system długoterminowego oszczędzania, który ma być tworzony wspólnie przez pracowników, pracodawców oraz państwo. Od 1 lipca tego roku jako pierwsze do systemu weszły największe przedsiębiorstwa zatrudniające co najmniej 250 osób. Potem, co pół roku - do stycznia 2021 r. - system będzie wprowadzany w coraz mniejszych firmach. Polski Fundusz Rozwoju, który jest odpowiedzialny za uruchomienie i wdrożenie PPK zakłada, że systemem docelowo zostanie objętych nawet 7-8 mln osób.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: TFI Allianz Polska: Partycypacja w PPK wynosi prawie 40 proc.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • gienka 2019-11-30 16:06:24

  Może i ta suma póki co nie jest taka wysoka, ale z czasem wydaje mi się, że ludzie się przekonają że jednak warto w tym uczestniczyć. Wiem jak u mnie to wyglądało i teraz nie żałuję tylko odładam

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA