PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Tesco. Zwolnienia grupowe: związkowcy chcą podwyżek

  • Autor: pt
  • 12 cze 2017 11:01

W poniedziałek, 12 czerwca we Wrocławiu odbędą się rozmowy związków zawodowych z zarządem Tesco Polska. Dotyczyć one mają zwolnień grupowych w związku z decyzją o zamknięciu do września br. dziewięciu sklepów tej sieci handlowej. Drugi temat natomiast ma obejmować kwestię podwyżek płac.

Tesco. Zwolnienia grupowe: związkowcy chcą podwyżek
Organizacje związkowe od połowy maja są w sporze zbiorowym z Tesco (fot. Żelazna Studio)
REKLAMA

• Organizacje związkowe od połowy maja są w sporze zbiorowym z Tesco.

• Związkowcy domagają się 400 zł podwyżki dla pracowników podstawowych i 200 zł dla kierowników.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Od rezultatu rozmów płacowych związkowcy uzależniają zaostrzenie protestu, a nawet zorganizowanie strajku.

 

Organizacje związkowe od połowy maja br. są w sporze zbiorowym Tesco i pikietują przed marketami w różnych częściach kraju. Najbliższy protest odbędzie się już jutro (13.06) przed Tesco w Tychach.

- Mamy nadzieję, że zostanie nam przedstawiona dobra propozycja podwyżek płac. Dotychczasowa, czyli 50 złotych brutto jest kpiną. Ja po 17 latach pracy w Tesco zarabiam ok. 1,6 tys. zł na rękę, czyli nieco ponad to ile wynosi płaca minimalna - powiedziała przed dzisiejszymi rozmowami Elżbieta Fornalczyk, przewodnicząca WZZ "Sierpień 80" w Tesco.

- Na razie nie zawieszamy naszych protestów. Liczę jednak na to, że jutro w Tychach będę mogła wyjść i powiedzieć pracownikom, że pracodawca dał dobrą propozycję wzrostu pensji - dodaje Elżbieta Fornalczyk.

Pikiety przed marketami Tesco organizują cztery z pięciu działających w sieci związków zawodowych: WZZ "Sierpień 80", NSZZ "Solidarność 80", OPZZ "Konfederacja Pracy" i ZZ Pracowników Handlu. Pikietowano już w Katowicach, Opolu, Lublinie, Radomiu, Gdyni i w Bydgoszczy.

Pracownicy Tesco nie godzą się na propozycję pracodawcy podniesienia wynagrodzeń o 50 złotych brutto. Postulują więcej, wzorem innych sieci handlowych, gdzie już dawno wprowadzono podwyżki płac i to nawet kilkuset złotowe.

Związkowcy domagają się 400 zł podwyżki dla pracowników podstawowych i 200 zł dla kierowników. Do tego chcą 150 złotych za brak absencji chorobowej oraz 100 procent dodatku za pracę w niedziele i 50 procent za sobotę.

Wyposażeni w transparenty rozdają klientom marketów ulotki, w których wskazują powody swojego protestu i w których też tłumaczą, że pracownicy sklepów wielkopowierzchniowych i klienci mają wspólne interesy.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Tesco. Zwolnienia grupowe: związkowcy chcą podwyżek

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA